Děti v Brně

Kód: 7239322

Úplný název:

Děti v Brně (Demetz Peter, Navrátilová Alexandra, Nosková Jana, Altman Karel, Pospíšilová Jana, kol.): Kapitoly o detství ve meste pod Špilberkem

Autor a popis:

Demetz Peter, Doplněk, 176 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
244 Kč (330 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Kapitoly o dětství ve městě pod Špilberkem Kolektivní monografii Děti v Brně připravili pro nejširší čtenářskou obec pracovníci Etnologického ústavu Akademie věd v Brně.
Jednotlivé kapitoly knihy zaměřují svou pozornost na život a kulturu brněnských dětí z různých sociálních vrstev i rozličných míst značně heterogenní moravské metropole studují některé stránky jejich života od nejútlejšího věku do období zletilosti dítěte, a to v době od posledních desetiletí 19. století do poloviny století dvacátého. Konkrétní kapitoly pak sledují postavení a role dětí v rodinném prostředí, jejich výchovu a formování jejich osobnosti, pojednávají o tom, jaké měly děti doma povinnosti i radosti, jaké měly zájmy, jak slavily různé svátky, do kterých výletních míst směřovaly s rodiči i samy nebo kam jezdily na prázdniny. Pozornost je věnována také historii a významu školství v Brně, roli školy v každodenním životě dětí, česko-německým vztahům ve vývoji školství a obecně vztahům brněnských dětí k těm „druhým“, jmenovitě Čechů k Němcům a Němců k Čechům, s čímž souvisí také jejich vnímání různých významných událostí, jež byly součástí „velkých“ dějin. Výjimečná publikace, obsahující téměř dvě stě archivních fotografií, se opírá o svědectví pamětníků, o dobový tisk, memoárovou literaturu, archivní materiály a v neposlední řadě také o autobiografické zkušenosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Děti v Brně do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Děti v Brně.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Děti v Brně (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Děti v Brně bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Děti v Brně doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura