Dětská kardiologie

Kód: 7262406

Úplný název:

Dětská kardiologie (Chaloupecký Václav):

Autor a popis:

Chaloupecký Václav, Galén, 444 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
1 180 Kč (1 500 Kč)
  / ks  
koupit
 

Od posledního vydání Dětské kardiologie od prof. Šamánka a spoluautorů v roce 1983 došlo v diagnostice a léčbě srdečních onemocnění u dětí ke značným pokrokům.

Autoři této monografie rozšířili problematiku dětské kardiologie o postupy při echokardiografickém vyšetření, které má v diagnostice srdečních onemocnění klíčový význam, a pojednávají o nových terapeutických postupech - pokroky v kardiochirurgii, anestezii, resuscitační péči a metodice mimotělního oběhu dnes umožňují provádět primární korekce u naprosté většiny vrozených srdečních vad v časném dětství.
Kromě podrobné diagnostiky a léčby vrozených srdečních vad, doplněných bohatou obrazovou dokumentací, je dostatečný prostor v knize věnován zánětlivým a metabolickým srdečním onemocněním, kardiomyopatiím a preventivní kardiologii. Samostatné kapitoly se zabývají poruchami srdečního rytmu, intenzivní péčí, plicní hypertenzí, antikoagulační léčbou a srdeční transplantací. V závěru monografie jsou pro děti se srdečním onemocněním uvedena všeobecná doporučení pro pohybovou a sportovní aktivitu, výběr povolání, očkování a cestování.

Kniha je určena především dětským kardiologům, pediatrům a neonatologům, kteří se s onemocněními srdce v dětském věku pravidelně setkávají. Potřebné informace zde však též najdou kardiochirurgové, kardiologové pro dospělé a anesteziologové, kteří se věnují nemocným s vrozenou srdeční vadou. Autoři kladli důraz především na stručnost, výstižnost a přehlednost textu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dětská kardiologie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dětská kardiologie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dětská kardiologie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dětská kardiologie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dětská kardiologie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdravotnictví