Dětské zlomeniny

Kód: 7262983

Úplný název:

Dětské zlomeniny (Havránek Petr):

Autor a popis:

Havránek Petr, Galén, 390 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
1 730 Kč (2 200 Kč)
  / ks  
koupit
 

Monografie přináší komplexní pohled na léčbu dětských zlomenin pohybového aparátu, horní končetiny včetně ruky a dolní končetiny včetně nohy, pánve, doplněný spoluautory rovněž o poranění hlavy, baze lební, zlomeniny obličejového skeletu a poranění páteře.

Vlastní text je rozdělen na dvě části. Část obecná se v úvodu zabývá historickým vývojem dětské traumatologie a jsou zde také definovány rozdíly dětských zlomenin oproti dospělým. V další kapitole je pojednání o rostoucí kosti, následující texty se pak zabývají epidemiologií, patofyziologií, diagnostikou a základy terapie dětských zlomenin. Podrobná léčebná rozvaha je pak upřesněna ve speciální části monografie při ošetření jednotlivých lokalit. Popis zlomenin ve speciální části knihy podle anatomických krajin je vyčerpávající, připojeny jsou i luxace kloubní a poranění měkkého kolena. Kapitoly o zlomeninách horní končetiny, pánve a dolní končetiny doplňují ještě kapitoly specialistů.

Kniha navazuje na první, dávno rozebrané vydání stejnojmenné monografie z roku 1991. Text vychází z dlouholeté systematické práce hlavního autora a jeho rozsáhlé vlastní archivní dokumentace, každá kapitola obsahuje nejen perfektně zpracované závěry recentní odborné literatury, ale zejména autorův vlastní pohled, jeho zkušenosti a doporučení k léčbě konkrétní zlomeniny. Monografie je určena chirurgům, traumatologům a ortopedům, ale i diagnostikům, pediatrům, intenzivistům a fyzioterapeutům věnujícím se problematice poranění pohybového aparátu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dětské zlomeniny do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dětské zlomeniny.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dětské zlomeniny (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dětské zlomeniny bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dětské zlomeniny doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdravotnictví