Diabetes a sport

Kód: 7345289

Úplný název:

Diabetes a sport (Rušavý Zdeněk, Brož Jan):

Autor a popis:

Rušavý Zdeněk, Brož Jan a kol., MAXDORF, 184 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
276 Kč (395 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Diabetes u dětí a mladistvých byl tradičně považován za překážku větší sportovní aktivity. Dramatické zlepšení kvality života diabetiků 1. typu - v důsledku nových technických i farmakologických možností inzulinové terapie - umožňuje mnohým z nich život téměř srovnatelný s jejich zdravými vrstevníky. Přirozeným zájmem se tak mezi diabetiky 1. typu stává sport, včetně jeho závodního provozování.
Diabetologové, i další lékaři, se tak stále častěji dostávají do situace, kdy nedokáží pacientovi a jeho rodině adekvátně poradit, resp. starat se o aktivně sportujícího diabetika. Riziko hypoglykemie i další nebezpečí spojená se sportem nelze podceňovat, na druhou stranu se lékař dostává do nepříjemného světla, když mladému pacientovi sport zakáže, když on sám zná další diabetiky, kteří se sportu věnovat mohou, a to někdy i vrcholovému.
Knížka kolektivu autorů vedených jedním z nejuznávanějších českých odborníků v oblasti diabetologie a výživy, prof. MUDr. Zdeňkem Rušavým, Ph.D., je koncipována jako praktický návod pro diabetologa, resp. ošetřujícího lékaře, který se stará o sportující diabetiky 1. typu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Diabetes a sport do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Diabetes a sport.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Diabetes a sport (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Diabetes a sport bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Diabetes a sport doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Diabetes a sport