Diagnostika a léčba plicních nemocí v těhotenství

Kód: 8625696

Úplný název:

Diagnostika a léčba plicních nemocí v těhotenství (Růžičková-Kirchnerová Olga, Teřl Milan):

Autor a popis:

Růžičková-Kirchnerová Olga, Teřl Milan, GEUM, 184 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
231 Kč (330 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

V okamžiku, kdy vstoupí do ordinace těhotná žena se zdravotními problémy, má lékař dvojnásobnou starost a zodpovědnost a často ještě více otevřených otázek... Musí mít vždy na zřeteli dva pacienty a ve svém rozhodování vážit přínos svého diagnosticko-terapeutického konání ve prospěch matky s riziky, která zároveň představují pro dítě. S narůstajícími diagnosticko-terapeutickými možnostmi v celé medicíně se výše uvedené dilema vynořuje v klinické praxi stále častěji. V takových situacích je ošetřující lékař vděčný za návodnou pomoc a zdroj informací. S ohledem na skutečnosti, že plicní nemoci jsou nejčastějšími onemocněními, se kterými se lékaři u těhotných žen setkávají, věk těhotných žen se neustále zvyšuje, a v českém pneumologickém písemnictví dosud neexistuje publikace, která by danou problematiku přehledně zpracovala, vznikla tato kniha. Úvod knihy popisuje fyziologii a patofyziologii těhotenství se zvláštním ohledem k dýchací a oběhové soustavě. Autoři v několika kapitolách postupně rozebírají postupy a omezení diagnostiky plicních nemocí u těhotných a farmakologické možnosti případné léčby (vč. podrobných přehledů doporučených léků). Poslední kapitola je věnována jednotlivým plicním nemocem v těhotenství, a to jak akutním, tak chronickým a zvláštnostem péče o těhotné ve specifických klinických situacích. Kniha je napsána s vysokou odbornou erudicí, recenzována byla významnými odborníky jak gynekologie (prof. MUDr. Zdenka Ulčová-Galová, DrSc.) tak pneumologie (prof. MUDr. Eva Rozborilová, CSc.). Samozřejmostí je odborný poznámkový aparát, přehled zkratek a rejstřík.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Diagnostika a léčba plicních nemocí v těhotenství do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Diagnostika a léčba plicních nemocí v těhotenství.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Diagnostika a léčba plicních nemocí v těhotenství (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Diagnostika a léčba plicních nemocí v těhotenství bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Diagnostika a léčba plicních nemocí v těhotenství doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Diagnostika a léčba plicních nemocí v těhotenství