Dieta pro vyšší věk

Kód: 8725011

Úplný název:

Dieta pro vyšší věk (Grofová Zuzana Kala): Svazek XIII.

Autor a popis:

Grofová Zuzana Kala, Forsapi, 98 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
138 Kč (167 Kč)
  / ks  
koupit
 

Při současném demografickém vývoji provázeném stárnutím populace najde v této knize řada osob vyššího věku rady a doporučení týkající se vhodného složení stravy i jednoduché přípravy jídel.
Popsáno je též minimální vybavení kuchyně nebo kuchyňského koutu pro jednočlennou nebo dvoučlennou domácnost, s kterým lze kvalitní, pestré jídlo rychle a snadno připravit.
Kniha v krátkosti zmiňuje teorie i fakta o stárnutí, podává stručný přehled základních živin a zdrojů, kde je nalézt. Mírné zvýšení příjmu bílkovin a současné snížení příjmu nadbytečné prázdné energie z tuků a jednoduchých cukrů (respektující pokles bazálního energetického výdeje s věkem) vedou společně s přiměřeným pohybem k udržování zdraví a vitality do vysokého věku. Od tohoto základního doporučení expertů se odvíjí praktická aplikace do běžného života.
V receptové části jsou uvedena jídla, která autorka osobně vyzkoušela, mnohé i vytvořila a předvádí je v kurzech dietního vaření. Recepty jsou tvořeny tak, aby se od jejich základní verze daly odvozovat další. Vybrána je ta nejdietnější varianta s přípravou bez tuku a bez zahušťování moukou či jíškou. Jídlo pak lze snadno energeticky obohatit přidáním tuku či zahuštěním.
Přílohy obsahují stručné tabulky obsahu některých živin a energie v potravinách, tabulku energetického výdeje běžných denních činností a mírných sportovních aktivit včetně přepočtu na doporučovaných 30 minut pohybu denně.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dieta pro vyšší věk do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dieta pro vyšší věk.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dieta pro vyšší věk (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dieta pro vyšší věk bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dieta pro vyšší věk doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Dieta pro vyšší věk