Dión Chrýsostomos - O výtvarném umění, náboženství a filosofii

Kód: 2460758

Úplný název:

Dión Chrýsostomos - O výtvarném umění, náboženství a filosofii (Pavlík Jiří):

Autor a popis:

Pavlík Jiří, Karolinum, 0 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
98 Kč (125 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha seznamuje s dílem a životem Dióna Chrysostoma (Zlatoústého). Dión byl představitelem tzv. „druhé (či nové) sofistiky“, hnutí nájemných rétorů, učitelů a potulných filosofů, kteří se pokoušeli v kulturně politickém prostoru Římské říše oživit formální postupy attické rétoriky klasické doby. Text je srozumitelným a obohaceným překladem původního pramenu. Analyzuje Diónovu řeč na pozadí antických teorií rétorické „techné“, přičemž se zaměřuje na její uspořádání „dispositio“ a způsob argumentace „inventio“, vědomě pomíjí aspekt stylistický. Nechybí zasvěcená interpretace z hlediska obecně kulturního, filosofického a teologického. 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dión Chrýsostomos - O výtvarném umění, náboženství a filosofii do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dión Chrýsostomos - O výtvarném umění, náboženství a filosofii.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dión Chrýsostomos - O výtvarném umění, náboženství a filosofii (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dión Chrýsostomos - O výtvarném umění, náboženství a filosofii bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dión Chrýsostomos - O výtvarném umění, náboženství a filosofii doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náboženství

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Náboženství / Dión Chrýsostomos - O výtvarném umění, náboženství a filosofii