Diplomacie Československa Díl I. - Nástin dějin ministerstva zahraničních věcí a diplomaci

Kód: 2002210

Úplný název:

Diplomacie Československa Díl I. - Nástin dějin ministerstva zahraničních věcí a diplomaci (Dejmek Jindřich): I. díl

Autor a popis:

Dejmek a kolektiv Jindřich, Academia, 320 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
269 Kč (385 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Pro oblast československé diplomacie - specifické a významné složky státní správy - doposud slovník tohoto druhu neexistuje, a zvláště údaje pro komunistické období jsou v běžných encyklopediích až na výjimky nedostupné. Tato kniha tedy zaplňuje existující mezeru a představuje užitečnou příručkou nejenom pro potřeby vlastního ministerstva zahraničních věcí, ale zvláště pro zájemce z řad novinářů, historiků, pedagogů a další širší veřejnosti.
Slovník zahrnuje všechny klíčové osobnosti československé zahraniční služby, tedy vedle ministrů (a samozřejmě i státních tajemníků) také přednosty (ředitele) jednotlivých sekcí v období 1919-1948 a náměstky v době po roce 1949, dále všechny vyslance (pro období do padesátých let), resp. velvyslance. Úvod podává přehled o organizačním vývoji ministerstva zahraničních věcí od jeho vzniku. Slovník tak představuje nepostradatelný základ pro další studium dějin československé diplomacie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Diplomacie Československa Díl I. - Nástin dějin ministerstva zahraničních věcí a diplomaci do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Diplomacie Československa Díl I. - Nástin dějin ministerstva zahraničních věcí a diplomaci.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Diplomacie Československa Díl I. - Nástin dějin ministerstva zahraničních věcí a diplomaci (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Diplomacie Československa Díl I. - Nástin dějin ministerstva zahraničních věcí a diplomaci bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Diplomacie Československa Díl I. - Nástin dějin ministerstva zahraničních věcí a diplomaci doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Diplomacie Československa Díl I. - Nástin dějin ministerstva zahraničních věcí a diplomaci