Divadelní dobrodružství Voskovce a Wericha - Co jste ještě nečetli

Kód: 7229361

Úplný název:

Divadelní dobrodružství Voskovce a Wericha - Co jste ještě nečetli (Jankowska Barbara Teresa): Co jste ješte necetli

Autor a popis:

Jankowska Barbara Teresa, PETRKLÍČ, 256 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
209 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Na český knižní trh se po poměrně dlouhé době dostává ucelený text knihy o Osvobozeném divadle a jeho tvůrcích a aktérech Voskovcovi a Werichovi. Ne že by dosud o Voskovcovi a Werichovi knihy nevycházely, ale většinou to byly obrazové publikace , kde převládaly dobové faktografické dokumenty. Samozřejmě i tato publikace obsahuje velké množství fotografií, ale současně se zevrubně zabývá různými aspekty vzniku divadla, jeho protagonistech, omezování jejích činnosti, emigraci a opětovného návratu. Nakladatelství Petrklíč přichází tedy se zvláštní nabídkou. Čtenářům předkládá knihu od polské autorky Barbary Teresy Jankowské, která v Československu pobývala v rámci stipendia Kabinetu pro studium českého divadla a soudě podle zpracování tématu, velmi důkladně se seznámila se všemi skutečnostmi, které provázely Osvobozené divadlo a jeho hlavní herecké a tvůrčí postavy - Voskovce a Wericha. Prohlédla a prozkoumala téměř vše, co bylo v té době možné, dokonce se dostala i k policejním spisům. Proto jsme právem zařadili na titulní list podnázev Co jste ještě nečetli. Ano, skutečně je to tak. Kniha je napsána tak brilantně a s veškerou důkladností a pečlivostí, že nejen překvapuje precizností, ale otevírá v mnoha oblastech nový pohled na oba velikány. Barbara Teresa Jankowska dokázala shromáždit materiál a sepsat knihu, která podle našeho názoru dosud v takové šíři a hloubce nevyšla. Připravila tak pro českého čtenáře nevšední požitek a velmi vhodný dárek.

Nahlédnout do Divadelní dobrodružství Voskovce  a Wericha - Co jste ještě nečetli Nahlédnout do Divadelní dobrodružství Voskovce a Wericha - Co jste ještě nečetli

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Divadelní dobrodružství Voskovce a Wericha - Co jste ještě nečetli do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Divadelní dobrodružství Voskovce a Wericha - Co jste ještě nečetli.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Divadelní dobrodružství Voskovce a Wericha - Co jste ještě nečetli (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Divadelní dobrodružství Voskovce a Wericha - Co jste ještě nečetli bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Divadelní dobrodružství Voskovce a Wericha - Co jste ještě nečetli doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Divadelní dobrodružství Voskovce a Wericha - Co jste ještě nečetli