Dívka na klíček

Kód: 2570498

Úplný název:

Dívka na klíček (Bacigalupi Paolo):

Autor a popis:

Bacigalupi Paolo, Argo, 384 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
288 Kč (389 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Anderson Lake pracuje pro společnost AgriGen v Thajsku jako kalorik. Navenek je ředitelem továrny, ale nenápadně pročesává bangkokská tržiště, hledá potraviny, o kterých se myslelo, že už neexistují, a doufá, že se zmocní bohatství ztracených kalorií minulosti.
Potom ale potká Emiko… Emiko je dívka na klíček, zvláštní a překrásné stvoření. Není to lidská bytost, patří mezi Novolidi je uměle vytvořená, vypěstovaná v líhni. Naprogramovali ji, aby uspokojovala dekadentní rozmary jistého obchodníka z Kjóta, ale teď skončila na ulicích Bangkoku. Novolidi někdo bere jako tvory bez duše, jiní je zase mají za ďábly. Pracují jako otroci, vojáci, jako hračky bohatých.
Jsme v mrazivé blízké budoucnosti, kdy svět ovládají kalorické korporace, ropný věk pominul a vedlejší dopady bioinženýrských chorob řádí po celém glóbu. Co se bude dít, když se kalorie stanou měnou? Když se bioterorismus stane nástrojem velkých korporací a když jeho následky naženou lidstvo do éry posthumánní evoluce?

Nadějný nový autor Paolo Bacigalupi napsal jeden z nejlépe hodnocených science fiction románů poslední doby. Dívka na klíček získala ve Spojených státech hned pětici významných žánrových cen. Je to svižný dystopický thriller, ale i vize blízké budoucnosti, ostrá jako žiletka.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dívka na klíček do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dívka na klíček.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dívka na klíček (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dívka na klíček bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dívka na klíček doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Dívka na klíček