Divy světové architektury - od roku 4000 př. n. l. až do současnosti

Kód: 7234359

Úplný název:

Divy světové architektury - od roku 4000 př. n. l. až do současnosti (kol.):

Autor a popis:

Rebo, 319 stran, jazyk - čeština, 2004

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
699 Kč (999 Kč)
  / ks  
koupit
 

Mnohé architektonické výtvory jsou něčim víc než světskými nebo náboženskými památkami: jsou výrazem lidského génia. Tato kniha vás provede šesti kontinenty od roku 4000 př. n. l. - po stopách tajemných a výjimečných civilizací minulosti, nabídne nejúžasnější vize budoucnosti, představí zázraky architektury a věčnou touhu člověka přesáhnout svou dobu.

Mistrovská architektonická díla reprezentují kulturu a celkový výraz jednotlivých civilizací. Setkává se v nich historie, umění a stopy dávných civilizací s prvky současnosti. Mistrovská architektonická díla představují všeobecně tvořivou intelektuální vizi a jsou nejvyššími symboly velikosti a síly.

Již ve starověku historikové zaznamenávali význačnost stavebních památek v dokumentech, které popisovaly jejich krásu a sílu a velebily schopnosti jejich stavitelů. Prvními popisy sedmi divů světa od časů Herodota začíná nekonečná řada seznamů nádherných staveb, na jejichž počátku stojí helénistická theamata-thaumata ("věci hodné vidění" a "nádherné věci").

Publikace Divy světové architektury je věnována nejdůležitějším památkám, jaké člověk vytvořil během své dlouhé cesty historií. Nádherné fotografie jsou doprovázeny zasvěcenými texty historiků umění; společně ilustrují úžasné zázraky architektury starověku, středověku i novověku, až po nejdůležitější stavby současnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Divy světové architektury - od roku 4000 př. n. l. až do současnosti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Divy světové architektury - od roku 4000 př. n. l. až do současnosti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Divy světové architektury - od roku 4000 př. n. l. až do současnosti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Divy světové architektury - od roku 4000 př. n. l. až do současnosti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Divy světové architektury - od roku 4000 př. n. l. až do současnosti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Fotografie

 
Knihkupectví / Umění / Fotografie / Divy světové architektury - od roku 4000 př. n. l. až do současnosti