Dlouhé stíny předsudků - Německé a anglické stereotypy o Češích v dějinách 20. století

Kód: 2002479

Úplný název:

Dlouhé stíny předsudků - Německé a anglické stereotypy o Češích v dějinách 20. století (Hahnová Eva): Nemecké a anglické stereotypy o Ceších v dejinách 20. století

Autor a popis:

Hahnová Eva, Academia, 488 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
315 Kč (450 Kč)
  / ks  
koupit
 

Odkazy na „Mnichov 1938“ a na „studenou válku“ jsou světoznámými metaforami, ale historii jejich vzniku zná jen málokdo. V obou případech v nich hrály velkou roli obrazy Československa včetně předsudků a stereotypů o Češích, které osvětluje tato kniha. Seznamuje totiž vůbec poprvé systematicky s tím, jak vnímali český národ ve 20. století politici, diplomaté, publicisté a historici německy a anglicky mluvících prostředí. Exemplárně tak dovoluje nahlédnout do mentálního pozadí klíčových událostí moderních evropských dějin, ale i manipulací jejich pozdějších výkladů. Srovnání německých a anglických textů objasňuje podobnosti a rozdíly dvou imperiálních perspektiv v konfrontaci s otázkami státoprávního uspořádání na cestě Evropy k dnešnímu všeobecně akceptovanému demokratickému pořádku. Zohledňuje ale i rozmanitost obou jazykových prostředí a zasazuje obrazy Čechů do kontextu předsudků a stereotypů o ostatních národech středo- a východoevropského regionu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dlouhé stíny předsudků - Německé a anglické stereotypy o Češích v dějinách 20. století do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dlouhé stíny předsudků - Německé a anglické stereotypy o Češích v dějinách 20. století.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dlouhé stíny předsudků - Německé a anglické stereotypy o Češích v dějinách 20. století (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dlouhé stíny předsudků - Německé a anglické stereotypy o Češích v dějinách 20. století bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dlouhé stíny předsudků - Německé a anglické stereotypy o Češích v dějinách 20. století doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Dlouhé stíny předsudků - Německé a anglické stereotypy o Češích v dějinách 20. století