Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí

Kód: 7387786

Úplný název:

Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí (Hlavinka Pavel):

Autor a popis:

Hlavinka Pavel, Triton, 216 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
139 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

V monografické studii Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí jsou jednotlivé kapitoly vykresleny jako tematické portréty vybraných myslitelů, z nichž krystalizuje jasnější představa o tom, jak se etika jako filosofický obor konstituovala v průběhu dějin západní filosofie a jak se její klíčové termíny dobro a ctnost staly centrem její pozornosti.
Leitmotivem studie, jak už bývá v této společenskovědní disciplíně zvykem, je otázka, tentokrát směřující k tomu, zda není skutečná duchovní a filosofická inspirace spíše záležitostí myslitelů nebo světců žijících na okraji společnosti? Institucionálně krytí tvůrci ekonomických a mocensko-právních pořádků si totiž vždy rádi počíhají, aby tyto průlomové nabídky lidem pro jejich opravdovější život přeformulovali do další svěrací kazajky žádoucího jednání.
Tematika ctností jakožto jednoho z řady prostředků realizace lidského života uskutečněného v božském vědomí, v němž mizí i klasická dichotomie dobra a zla, bude nosným pilířem u interpretativní analýzy vybraných náboženských a duchovních směrů: judaismu, islámu, konfucianismu a taoismu, hinduismu a buddhismu, včetně hledání etických souvislostí v kabalistických a tantrických naukách.
Závěrečná část knihy je věnována speciálním problémům aplikované etiky, jakými jsou otázky smrti a umírání z perspektivy tibetského buddhismu, nárys obecné etiky pro klientské profese a položení možného filosofického základu pro etiku v oblasti sportu.

Nahlédnout do Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí Nahlédnout do Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ezoterika

 
Knihkupectví / Duše a tělo / Ezoterika / Dobro a ctnost pohledem etických a náboženských koncepcí