Dobývat nebe - Život svaté Kateřiny Sien

Kód: 7195430

Úplný název:

Dobývat nebe - Život svaté Kateřiny Sien (de Wohl Louis): Život svaté Kateriny Sienské

Autor a popis:

Wohl Louis de, Karmelitánské nakladatelství, 312 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
203 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
 

Vyprávěním slavného romanopisce před námi jakoby ožívá Kateřina ze Sieny (1347-1380), jedna z nejpozoruhodnějších žen dějin církve. Byla dcerou prosperujícího barvíře ze Sieny a jeho ženy, předposlední z jejich pětadvaceti dětí. Když odmítla manželství a trvala na tom, že se zcela zasvětí Bohu, snažili se jí v tom všemožně zabránit. Kateřina ale zůstala neoblomná a v mladém věku vstoupila do třetího řádu sv. Dominika (nikoli však do kláštera).
Neměla žádné vzdělání, ale byla obdařena mimořádnou vlitou moudrostí od Boha a velkou láskou k Bohu i k lidem. Nejprve žila několik let v domě své rodiny a intenzivně se věnovala modlitbě, měla mnohé mystické zkušenosti. Později se kolem ní začal shromažďovat okruh jejích duchovních dětí, laiků i kněží. Její poslání postupně přesáhlo hranice rodného městečka: smiřovala válčící italské městské státy, burcovala vlažné církevní preláty i prosté věřící, dokonce se jí podařilo přimět papeže, aby se po létech vrátil z Avignonu do zpustlého Říma.
Spisy a dopisy, které diktovala, vynikají úžasnou duchovní vroucností, hloubkou a duchovní autoritou, jakou známe jenom z děl mystiků. Roku 1970 ji papež Pavel VI. jmenoval učitelkou církve a roku 1999 ji Jan Pavel II. prohlásil za spolupatronku Evropy.

Louis de Wohl (1903-1961) je německo-britský katolický spisovatel. Do roku 1935 žil a tvořil v Německu, odkud kvůli nesouhlasu s Hitlerovou politikou odešel do Velké Británie. Napsal více než padesát knih, z nichž šestnáct bylo zfilmováno. Proslavila ho zejména úspěšná série románů o svatých.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dobývat nebe - Život svaté Kateřiny Sien do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dobývat nebe - Život svaté Kateřiny Sien.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dobývat nebe - Život svaté Kateřiny Sien (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dobývat nebe - Život svaté Kateřiny Sien bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dobývat nebe - Život svaté Kateřiny Sien doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Dobývat nebe - Život svaté Kateřiny Sien