Doručování v civilním soudním řízení

Kód: 8721220

Úplný název:

Doručování v civilním soudním řízení (kol.):

Autor a popis:

Šínová Renáta, Bartoníčková Klára, Křiváčková Jana, Leges, 128 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
203 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
 

Praktická příručka v reakci na změnu právní úpravy doručování provedenou novelami občanského soudního řádu č. 7/2009 Sb. a č. 218/2009 Sb. objasňuje základní principy nových postupů při doručování soudních písemností. Nová právní úprava doručování je v ní zpracována tak, aby byly zřejmé konkrétní praktické postupy při doručování písemností jejich adresátům v občanském soudním řízení. Zvláštní pozornost je věnována doručování prostřednictvím veřejné datové sítě do datových schránek, jejichž zavedení by mělo značně zefektivnit fungování justice.

V rámci kapitoly o doručování do ciziny je pojednáno i o nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1393/2007 o doručování soudních a mimosoudních písemností ve věcech občanských a obchodních v členských státech. Tato část objasňuje základní kroky, které mají být při doručování s přeshraničním prvkem učiněny, a přináší také jednoduchý návod na využití Evropského soudního atlasu v civilních věcech.

Podrobný výklad je doprovázen přehlednými grafy.

Publikace je doplněna judikaturou a praktickými vzory návrhu na vyslovení neúčinnosti doručení, rozhodnutí soudu o neúčinnosti doručení a formulářů dle nařízení č. 1393/2007. Do příloh publikace bylo vloženo aktuální znění nové právní úpravy doručování v občanském soudním řádu a také nařízení č. 1393/2007.

Kniha je určena především soudcům a dalším pracovníkům soudů, advokátům a notářům, ale také širokému okruhu čtenářů (zejména z řad podnikatelů), kteří se chtějí seznámit s novým institutem datových schránek a novou úpravou doručování.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Doručování v civilním soudním řízení do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Doručování v civilním soudním řízení.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Doručování v civilním soudním řízení (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Doručování v civilním soudním řízení bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Doručování v civilním soudním řízení doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Doručování v civilním soudním řízení