DSLR - Naučte se používat digitální zrcadlovku

Kód: 7413191

Úplný název:

DSLR - Naučte se používat digitální zrcadlovku (Freeman Michael):

Autor a popis:

Freeman Michael, Zoner Press, 176 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad Ládví
 
 
 
 
 
283 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha je určena především novým majitelům digitálních zrcadlovek a těm, kteří jejich zakoupení teprve zvažují. Ať už půjde o přechod z kompaktního fotoaparátu nebo filmové zrcadlovky, nebo se jedná o váš první fotoaparát, na práci s digitální zrcadlovkou je potřeba si zvyknout a znát o ní daleko více, než by stačilo pro spokojené používání jednodušších fotoaparátů. Nejde ani tak o technické záležitosti dané jinou konstrukcí přístroje, o výměnu objektivů nebo o zvládnutí rozsáhlé nabídky funkcí, důležité je osvojení si komplexního přístupu a vytvoření určitého stylu práce, zejména při ukládání snímků do souborů formátu RAW.

Kniha prochází celou řadu témat, která by měl uživatel digitální zrcadlovky (DSLR) alespoň okrajově znát. Přináší základní informace o zásadních technologiích, které jsou v těchto dokonalých fotoaparátech použity. Uvádí přehled funkcí a nastavení, která má uživatel k dispozici, zabývá se expozicí a jejím správným měřením v řadě světelných situací, včetně úvodu do svícení a práce s elektronickými blesky. Úpravy snímků neznamenají použití pouze vhodných aplikací, ale především zvládnutí toho, co souvisí se správou barev, tedy zajištěním správné interpretace barev na všech zařízeních, která fotograf použije – především na monitoru a tiskárně.

V současné době je v centru pozornosti práce se soubory RAW, možnosti jejich zpracování a zejména schopnosti různých aplikací z pohledu úprav a konverze do standardních obrazových formátů. Kniha jde ale daleko za tento rámec: přináší i základní informace o fotografování panoramatických snímků, spojování násobných expozic pro zajištění vyšší hloubky ostrosti, snímání videa a řadu dalších témat, mezi kterými nechybí např. řešení archivace dat, práce s informacemi uloženými ve snímku nebo přenášení souborů pomocí bezdrátových systémů atd.

Nahlédnout do DSLR - Naučte se používat digitální zrcadlovku Nahlédnout do DSLR - Naučte se používat digitální zrcadlovku

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit DSLR - Naučte se používat digitální zrcadlovku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s DSLR - Naučte se používat digitální zrcadlovku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení DSLR - Naučte se používat digitální zrcadlovku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na DSLR - Naučte se používat digitální zrcadlovku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S DSLR - Naučte se používat digitální zrcadlovku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Škola fotografování

 
Knihkupectví / Hobby a domácnost / Škola fotografování / DSLR - Naučte se používat digitální zrcadlovku