Dům, domov, domácnost, dějiny architektury

Kód: 7349374

Úplný název:

Dům, domov, domácnost, dějiny architektury (Bryson Bill): Domov, domácnost, dejiny architektury

Autor a popis:

Bryson Bill, Pragma, 448 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
318 Kč (398 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Jednoho dne Billa Brysona zaujala myšlenka, že mnohem více času věnujeme studiu válek a všelijakých historických bitev a nezabýváme se tím, z čeho se běžné dějiny doopravdy skládají: ze staletí, během kterých lidé tiše vykonávali své každodenní činnosti - jedli, spali a pokoušeli se zjednodušit si život. A také jej překvapila myšlenka, že klíčové vynálezy lidských dějin lze nalézt přímo v našich domovech. To jej inspirovalo k procházce po vlastním domě. Během cesty se v každé místnosti zastavuje a uvažuje o tom, jak vlastně všechny ty běžné věci vznikly.
Tato okružní cesta domácností jej přiměla shromáždit mnoho informací o dějinách všeho možného i nemožného, od elektřiny po architekturu, od metod uchovávání jídla po vlny epidemií, od obchodu s kořením po stavbu Eiffelovy věže, od krinolín k toaletám; a také o důvtipných lidech, kteří za tím vším stáli. Přišel na to, že ač se nám náš domácký život zdá jako naprosto obyčejný, ve skutečnosti na nás v každém rohu našich domovů číhá skrytá historie, zajímavá, zábavná - a i trochu strašidelná.
To vše spolu s mistrovským stylem vyprávění a jemným humorem činí knihu Dům, domov, domácnost jednou z nejzábavnějších a nejnázornějších knih, které byly o dějinách našeho života kdy napsané.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Dům, domov, domácnost, dějiny architektury do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Dům, domov, domácnost, dějiny architektury.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Dům, domov, domácnost, dějiny architektury (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Dům, domov, domácnost, dějiny architektury bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Dům, domov, domácnost, dějiny architektury doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Dům, domov, domácnost, dějiny architektury