Eichmann

Kód: 7203951

Úplný název:

Eichmann (Cesarani David): Jeho život a zlociny

Autor a popis:

Cesarani David, Argo, 430 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
502 Kč (678 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha Eichmann je působivý, obsáhlý a čtivý životopis z pera Davida Cesaraniho, přednášejícího novodobé dějiny na Londýnské univerzitě, představuje první dílo, které o Eichmannovi a jeho životě bezprostředně po soudním procesu s tímto nacistickým zločincem vyšlo.

Adolf Eichmann hrál ústřední roli v genocidě, kterou nacisté v letech 1941 až 1945 páchali na evropských Židech. Přestože se přímo přičinil o to, že více než dva miliony Židů putovaly na smrt do Osvětimi a dalších vyhlazovacích táborů, až do roku 1960, kdy ho v Argentině dopadla izraelská tajná služba, zůstával neznámou osobou.

Následný soudní proces měl namnoze nic netušící svět informovat o „konečném řešení“, ovšem o vnitřním fungování třetí říše se toho tehdy vědělo jen málo a Eichmannovy lži a vytáčky všechno jen ještě více zamlžily. Cesaraniho mimořádně podnětné pojednání uvádí na pravou míru chápání jedné z klíčových postav realizace „konečného řešení“ a přináší nové postřehy o tom, jak fungovala třetí říše v době, kdy sklouzávala ke genocidě, a jak se jeden konkrétní člověk zvrhl ve zločince
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Eichmann do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Eichmann.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Eichmann (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Eichmann bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Eichmann doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé