Ekonomie dobra a zla - Po stopách lidského tázání od Gilgameše po finanční krizi - CDmp3

Kód: 6628002

Úplný název:

Ekonomie dobra a zla - Po stopách lidského tázání od Gilgameše po finanční krizi - CDmp3 (Sedláček Tomáš): Po stopách lidského tázání od Gilgameše po financní krizi

Autor a popis:

Sedláček Tomáš, 65. pole, 0 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
199 Kč (285 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Druhé, značně rozšířené a prohloubené vydání autorovy prvotiny publikovalo v roce 2011 prestižní nakladatelství Oxford University Press. Od té doby kniha oslovuje čtenáře po celém světě.
Ekonomie dobra a zla byla přeložena do 14 jazyků (včetně čínštiny či korejštiny) a sklidila úspěch u zahraniční kritiky (Financial Times, New York Times, Die Zeit, Frankfurter Allgemeine Zeitung) i na akademické scéně. V Německu a ve Švýcarsku se ihned po vydání stala bestsellerem. Dočkala se také úspěšného divadelního zpracování pro české i zahraniční publikum (Londýn, Helsinky, Lucemburk, Bukurešť).
Ekonomie dobra a zla ukazuje, jak barvitě uměli o majetku, vlastním užitku a společenském blahu přemýšlet naši předkové. Autor bere čtenáře na dobrodružnou pouť ke kořenům naší civilizace a na příkladech starých Sumerů, Hebrejů, antických myslitelů či fi lozofa Descartesa ilustruje, jak inspirativní je sledovat proměny lidského tázání z hlediska ekonomie, pokud je zasazena do širšího kontextu.
V autorově podání je ekonomie krásný humanitní obor, jehož kořeny a souvislosti jdou mnohem hlouběji, než si dnes člověk dokáže představit. Kniha je ale něčím víc než sondou do dějin ekonomického myšlení. Ukazuje, kolik čerstvých a překvapivě relevantních myšlenek můžeme v dědictví starých civilizací najít. A hlavně, jak přesvědčivě s nimi lze jít proti proudu a kacířsky nabourávat stereotypy, s nimiž dodnes pracujeme - jako lidé každodenního života i jako vědci nebo ekonomové.
Sedláček dává ekonomii nový rozměr, dosah a rozlet a propojuje ji s filozofií, uměním, náboženstvím i současnou filmovou tvorbou - vytrhuje ji ze zajetí pouze technické analýzy. V první části této knihy hledá ekonomii v mýtech a v druhé mýty v ekonomii. Obojí je díky autorově rozhledu, erudici a čtivému zpracování unikátní příležitostí, jak poznat naši dobu, sama sebe i svůj vztah k věcem hmotným i duchovním.
Čtou Tomáš Sedláček, Lukáš Hejlík a Alan Novotný
Celkový čas: 13 h 4 min
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ekonomie dobra a zla - Po stopách lidského tázání od Gilgameše po finanční krizi - CDmp3 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ekonomie dobra a zla - Po stopách lidského tázání od Gilgameše po finanční krizi - CDmp3.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ekonomie dobra a zla - Po stopách lidského tázání od Gilgameše po finanční krizi - CDmp3 (hodnotilo 2 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ekonomie dobra a zla - Po stopách lidského tázání od Gilgameše po finanční krizi - CDmp3 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ekonomie dobra a zla - Po stopách lidského tázání od Gilgameše po finanční krizi - CDmp3 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Ekonomie dobra a zla - Po stopách lidského tázání od Gilgameše po finanční krizi - CDmp3