Ekonomie rodiny v proměnách času, institucí a hodnot

Kód: 2462323

Úplný název:

Ekonomie rodiny v proměnách času, institucí a hodnot (Mlčoch Lubomír):

Autor a popis:

Mlčoch Lubomír, Karolinum, 194 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
188 Kč (240 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Monografie Ekonomie rodiny v proměnách času, institucí a hodnot je rozsáhlou studií institucionální ekonomie a křesťanské sociální etiky, která nabízí komplexní pohled na instituci rodiny ve společnosti. Popisuje ekonomii rodiny v její dlouhodobé dezintegraci, kdy byly postupně všechny funkce rodiny předávány trhu. Komparace jednotlivých modelů začíná u námi opuštěného modelu rodiny v reálném socialismu a pokračuje zkoumáním rodinné politiky Anglie, Spojených států amerických, Skandinávie, Německa, Francie a dalších evropských zemí. Ze srovnání a hodnocení dosažených výsledků rodinných politik vychází jako relativně nejuspokojivější model francouzský, nicméně i zde – jako všude v euroatlantickém okruhu – vyvstává potřeba řešit selhávání systémů, jež mají poskytovat zabezpečení na stáří. Studie dokládá, že samotná substituce dětí kapitálovými investicemi do penzijních fondů bez demografické rovnováhy nepředstavuje žádné řešení. Krizové vyústění hlavního proudu v ekonomii rodiny vede autora k otázkám filozofie poznání a bioetiky předávání života.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ekonomie rodiny v proměnách času, institucí a hodnot do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ekonomie rodiny v proměnách času, institucí a hodnot.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ekonomie rodiny v proměnách času, institucí a hodnot (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ekonomie rodiny v proměnách času, institucí a hodnot bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ekonomie rodiny v proměnách času, institucí a hodnot doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Ekonomie rodiny v proměnách času, institucí a hodnot