Otto Placht

Kód: 7215469

Úplný název:

Otto Placht (Placht Otto, Dejčmar Václav, Křížová Jana, kol.): El Libro Mágico

Autor a popis:

Placht Otto, Torst, 312 stran, jazyk - čeština, angličtina, španělština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
739 Kč (999 Kč)
  / ks  
koupit
 

El Libro Mágico je knihou barvitě vyprávějící o kouzlu života v pralesích peruánské Amazonie a o síle tradice a inspirace, s níž se osudově setkal český malíř Otto Placht (1962).

Nejde v žádném případě o tradiční monografii umělce, ale spíš o svéráznou kaleidoskopickou sondu do Plachtovy mnohovrstevnaté tvorby a dobrodružných životních osudů. Zároveň je kniha i osobitým holdem ayahuasce – jednomu z „pokrmů bohů“, který je po staletí spjat s duchovní praxí indiánských kmenů amazonských pralesů a místní šamani ho dodnes využívají k léčení, věštění i čarování. Právě svět ayahuaskových vizí spolu s proměnlivým ornamentem indiánů kmene Shipibo už více než dvacet let sytí malířovu imaginaci a provází ho na jeho cestách za „brány vnímání“. O nich, o síle lidské kreativity, o Plachtově víře v nepřemožitelnou a neustále se obnovující moc přírody a samozřejmě o jeho dílech, která vznikla jako svědectví osobního hledání, vypráví kniha nejen obrazem, ale i prostřednictvím svědectví přátel a znalců Plachtova díla.
Vedle vzpomínkového textu samotného malíře v knize najdete texty spolumajitele centra moderního umění DOX Václava Dejčmara, americké výtvarnice a kurátorky April Dolkar, člena akademické obce univerzity UNIA v peruánské Pucallpě Otto Florese Sáenze, překladatele a básníka Gata, přítele z mládí Jana Pravdy, historičky umění Vandy Skálové a kulturního antropologa Mnislava Zeleného – Atapany. Kniha obsahuje texty v češtině, španělštině a angličtině.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Otto Placht do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Otto Placht.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Otto Placht (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Otto Placht bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Otto Placht doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Otto Placht