Elfriede Jelinek a její divadlo proti divadlu

Kód: 8690732

Úplný název:

Elfriede Jelinek a její divadlo proti divadlu (Schnelle Barbora):

Autor a popis:

Schnelle Barbora, Větrné mlýny, 332 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
214 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha Elfriede Jelinek a její divadlo proti divadlu se zabývá zejména divadelními hrami této spisovatelky. Je však opatřena rozsáhlou biografickou kapitolou představující celou šíři literárního záběru Jelinek, od prvních básnických pokusů až po nejnovější romány nebo operní libreta. Pevné zakořenění díla Jelinek v dobových feministických debatách reflektuje kapitola o specifičnosti ženského pohledu v souvislosti s literární tvorbou a přístupem ke kreativní práci vůbec. Těžištěm práce je pak hloubková analýza pěti vybraných divadelních her — Klára S., Nemoc aneb Moderní ženy, Totenauberg, Berla, hůl a tyčka a on není jako on. Na základě těchto analýz při zohlednění divadelně-programových textů Jelinek jsou pak formulovány všeobecné znaky pojetí „divadla proti divadlu“ ve tvorbě Jelinek, tedy divadla stavějícího se proti divadelním konvencím a směřujícího k „divadlu svědomí“, apelujícího na rozdíl od revolučně pojatého tradičního politického divadla na privátní svědomí každého jednotlivce.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Elfriede Jelinek a její divadlo proti divadlu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Elfriede Jelinek a její divadlo proti divadlu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Elfriede Jelinek a její divadlo proti divadlu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Elfriede Jelinek a její divadlo proti divadlu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Elfriede Jelinek a její divadlo proti divadlu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Elfriede Jelinek a její divadlo proti divadlu