Elita zabijáků - Zasvěcený pohled na nejutajenější americký tým speciálních operací

Kód: 2060920

Úplný název:

Elita zabijáků - Zasvěcený pohled na nejutajenější americký tým speciálních operací (Smith Michael): Zasvedcený pohled na nejvetší americký tým speciálních operací

Autor a popis:

Smith Michael, NAŠE VOJSKO, 288 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
69 Kč (99 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Novinář Michael Smith ze Sunday Times odhaluje pětadvacetiletou historii jedné z nejutajenějších jednotek speciálních operací americké armády. Tým s názvem „The Activity“ zná pouze pár vyvolených zasvěcenců. Léta se skrýval pod nejrůznějšími krycími jmény jako Centra Spike nebo Grey Fox, která se navíc neustále měnila. Byl tolikrát veřejně „zatracen“ a poté opět tajně vzkříšen, že získal téměř mýtické postavení.A to i mezi elitními jednotkami speciálních operací celého světa. Nelze se proto divit, že si jméno a některé jeho akce vypůjčili pisatelé románových thrillerů.
Jeho příběh začíná „totálním průserem“ (jak se vyjádřil jeden z přeživších účastníků) při neúspěšném pokusu o osvobození amerických rukojmí z Íránu v roce 1980. Jednou z hlavních příčin selhání operace Eagle Claw se stal zásadní nedostatek informací ze zpravodajské činnosti přímo na místě. Proto se velení americké armády v lednu 1981 rozhodlo založit „Intelligence Support Activity“, což bylo krycí jméno pro armádní výzvědnou jednotku, která by dokázala tajně operovat kdekoliv na světě. Skryta před politiky a vládními autoritami měla podnikat neprokazatelné operace jako přípravu pro oficiální záchranné akce armádních jednotek typu Delta Force a SEAL Team Six.
Michael Smith měl příležitost hovořit s celou řadou bývalých příslušníků Activity. Díky tomu máme dnes možnost sledovat jejich postup při operacích od osvobození generála Jamese Doziera, uneseného členy italských Brigatte Rose, až po dopadení Saddáma Husajna a zlikvidování klíčových členů Al-Kajdy. Přitom objevíme pravdu o amerických pokusech o záchranu nezvěstných amerických vojáků z Laosu po vietnamské válce.
Mužové - a také ženy - jednotky Activity se činili rovněž v Jižní Americe, kde se ocitli v čele boje proti drogovým baronům. Poskytli elektronické zabezpečení při získávání informací, které vedly kolumbijské „eskadry smrti“ k odhalení úkrytu Pabla Escóbara a jeho mužů. K nedávným misím patřilo vystopování válečných zločinců z války v bývalé Jugoslávii v jejich bezpečných úkrytech na Balkáně. Příslušníci Activity se přitom vydávali za francouzské bojovníky, aby ukolébali srbské válečné vůdce a poskytli jim falešný pocit bezpečí. Nejnovější úkoly pak zahrnují operace v Iráku, Afghánistánu a v „rohu Afriky“. Kniha Elita zabijáků odhaluje neuvěřitelnou pravdu o pozadí jedné z nejutajenějších organizací pro zvláštní operace. O jednotce, která bojuje v přední linii války s terorismem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Elita zabijáků - Zasvěcený pohled na nejutajenější americký tým speciálních operací do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Elita zabijáků - Zasvěcený pohled na nejutajenější americký tým speciálních operací.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Elita zabijáků - Zasvěcený pohled na nejutajenější americký tým speciálních operací (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Elita zabijáků - Zasvěcený pohled na nejutajenější americký tým speciálních operací bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Elita zabijáků - Zasvěcený pohled na nejutajenější americký tým speciálních operací doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Elita zabijáků - Zasvěcený pohled na nejutajenější americký tým speciálních operací