Elizabeth II Čtyři hodiny s královnou

Kód: 8576391

Úplný název:

Elizabeth II Čtyři hodiny s královnou (kol.): Britská královna Alžbeta II. v Brne v roce 1996

Autor a popis:

Kol., Littera, 144 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
311 Kč (438 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Alžběta II. přijala pozvání prezidenta Václava Havla při jeho návštěvě Velké Británie roku 1990 a zařadila Českou republiku do svého středoevropského turné na jaře 1996.

Dne 28. března 1996 britská královna Alžběta II. přiletěla do Brna a z letiště v Brně-Tuřanech v doprovodu prezidenta Václava Havla přijela královským rolls-roycem po ulicích lemovaných natěšenými Brňany k brněnské Nové radnici. Tam vzácnou návštěvu čekalo přivítání primátorkou Dagmar Lastoveckou a na nádvoří - za asistence městského střeleckého sboru v historických uniformách - Královské fanfáry Henryho Purcella v podání Moravského plechového kvarteta. Královna se ve Sněmovním sále pozdravila s představiteli města a z radničního balkonu spolu s primátorkou a prezidentem promluvila k občanům: "Jsem ráda, že mohu být dnes na Moravě, v historickém městě Brně, na křižovatce evropského kontinentu. Jménem britského lidu přeji vám a vašemu městu rozkvět a úspěšnou budoucnost." V Rytířském sále se královna setkala s devíti posledními žijícími brněnskými příslušníky RAF, účastníky letecké bitvy o Anglii, zapsala se do pamětní knihy (v níž si prohlédla i podpis svého syna Charlese a jeho ženy Diany z roku 1991) a převzala dar od primátorky města Brna Dagmar Lastovecké. V neformálním rozhovoru uvedla, že vnímá historické členění České republiky na Čechy a Moravu.

V Brně královna strávila celkem čtyři hodiny. Před odletem jako výraz poděkování za vřelé přijetí v Brně věnovala primátorce Dagmar Lastovecké vlastnoručně podepsané portéty svůj a prince Philipa s královským emblémem. Od primátorky královna převzala v kůži vázané album s fotografiemi dokumentujícími průběh brněnské návštěvy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Elizabeth II Čtyři hodiny s královnou do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Elizabeth II Čtyři hodiny s královnou.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Elizabeth II Čtyři hodiny s královnou (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Elizabeth II Čtyři hodiny s královnou bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Elizabeth II Čtyři hodiny s královnou doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Elizabeth II Čtyři hodiny s královnou