Emil Hácha

Kód: 8706704

Úplný název:

Emil Hácha (Pasák T.):

Autor a popis:

Pasák T., RYBKA PUBLISHERS, 448 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
303 Kč (389 Kč)
  / ks  
koupit
 

Nové rozšířené vydání, doplněné o desítky dosud nepublikovaných dokumentů, fotografií a výpovědí pamětníků
Emil Hácha byl a zřejmě i zůstane jedním z nejkontroverznějších českých a československých státníků v dějinách dvacátého století. Jestliže byl někdejší třetí československý prezident, později „státní prezident Protektorátu Čechy a Morava“ po druhé světové válce po dlouhá desetiletí oficiální historiografií a publicistikou hodnocen převážně negativně, v období po roce 1989 se hodnocení osobnosti Emila Háchy výrazně proměnilo, a to mimo jiné díky práci PhDr. Tomáše Pasáka.
Nové vydání Pasákovy obsáhlé monografie Emil Hácha (1938-1945) doznalo oproti původní podobě významných změn: bylo rozšířeno o desítky dosud nepublikovaných archivních dokumentů, poznámek, fotografií, jakož i výběr z memoárů pamětníků a Háchových spolupracovníků, které ilustrují dobové poměry, doplňují a upřesňují pohled na činnost Emila Háchy. Součástí nového vydání knihy je i nedávno zpracovaný grafologický rozbor Háchova rukopisu. Rozsáhlý obrazový materiál čítá téměř dvě stě fotografií a dokumentů.
Pasákova biografie o Emilu Háchovi vznikala více než 20 let. Navazuje na obsáhlou habilitační práci „Pod ochranou říše“ (jejíž sazba byla v nakladatelství Naše vojsko roku 1970 z politických důvodů rozmetána - autor se její obhajobou habilitoval v roce 1991 na FF UK v Praze).
Pasákova publikace Emil Hácha (1938-1945) zůstává jedním ze zásadních historicko­grafických děl, bez něhož se neobejde nikdo, kdo se chce seznámit s osobností Emila Háchy a obdobím Protektorátu Čechy a Morava.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Emil Hácha do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Emil Hácha.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Emil Hácha (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Emil Hácha bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Emil Hácha doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie