Encyklopedie českého a slovenského letectví II

Kód: 2511979

Úplný název:

Encyklopedie českého a slovenského letectví II (Šorel Václav):

Autor a popis:

Šorel Václav, Computer Press, 320 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
925 Kč (1 250 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tato publikace získala Čestné uznání v soutěži Slovník roku 2009.

Rozpad ČSFR v roce 1993 přinesl změny v mnoha oblastech a vliv měl také na letectví v obou nástupnických státech. Několik desetiletí trvající společná historie se nyní rozdělila a letectví České a Slovenské republiky se vydalo každé svou cestou. Právě na toto nejnovější období, na posledních 15 let vývoje, se zaměřuje tato kniha. Ačkoliv neobsahuje všechny typy letadel, se kterými létali čeští a slovenští piloti nebo byly vyrobeny československým leteckým průmyslem v tomto období, dává ucelený přehled o rozmanitosti české a slovenské aviatiky od roku 1993 do současnosti.

Stránky, na kterých se nacházejí jednotlivé typy letadel, jsou rozděleny do tří částí. V první je uvedena stručná historie typu v návaznosti na historii celkovou. Ve druhé čtenář nalezne charakteristické údaje o konstrukci letounu, ve třetí pak získá přehled o tom, jak ten či onen stroj vypadal. Celkový přehled doplňují ilustrace malíře Jaroslava Velce spolu se základními technickými daty a dobovými fotografiemi.

Součástí knihy je i historie hlavních leteckých podniků, které na českém území působily od roku 1918. Čtenář tak získává možnost udělat si ucelenou představu o vývoji celého československého leteckého průmyslu od jeho počátků až do současnosti.

Nahlédnout do Encyklopedie českého a slovenského letectví II Nahlédnout do Encyklopedie českého a slovenského letectví II

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Encyklopedie českého a slovenského letectví II do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Encyklopedie českého a slovenského letectví II.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Encyklopedie českého a slovenského letectví II (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Encyklopedie českého a slovenského letectví II bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Encyklopedie českého a slovenského letectví II doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Encyklopedie, slovníky

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Encyklopedie, slovníky / Encyklopedie českého a slovenského letectví II