EpiKuras - Benjamin Kuras a jeho epikurejská dobrodružství bezmasé kuchyně

Kód: 7281490

Úplný název:

EpiKuras - Benjamin Kuras a jeho epikurejská dobrodružství bezmasé kuchyně (Kuras Benjamin): Benjamin Kuras a jeho epikurejská dobrodružství bezmasé kuchyne

Autor a popis:

Kuras Benjamin, Eminent, 308 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
228 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Epikúros definoval dobré žití jako "slast bez strasti". V jeho stravě "jídla prosté chuti působí stejnou slast jako bohatá hostina, jestliže nás zbavují trýzně pocitu nedostatku". Do epikurejské filozofie se to překládá takto: Touhou po tom, co nemáme, si kazíme to, co máme. Kdo se nedokáže těšit z toho, co má, nebude se těšit z ničeho. Strach z nouze nás nutí konat činy, které nouzi působí. Pečujme proto o vše, co působí blaho, neboť máme-li je, máme vše, a nemáme-li je, ze všech sil po něm toužíme. Blaho sobě působíme i vytvářením blaha druhým, tak jako bolestí působenou druhým vytváříme bolest sobě. To se týká všeho živého, co bolest vnímá. Včetně zvířat, která jíme. Ta nám pak bolest vracejí v podobě stresem a bolestí působených toxinů ve svém mase. S tímto vědomím byl Epikúros s téměř stoprocentní jistotou vegetarián. Benjamin Kuras v této netradiční kuchařce svou vtipnou formou předkládá řadu receptů, která budou působit blaho vám i vašemu okolí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit EpiKuras - Benjamin Kuras a jeho epikurejská dobrodružství bezmasé kuchyně do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s EpiKuras - Benjamin Kuras a jeho epikurejská dobrodružství bezmasé kuchyně.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení EpiKuras - Benjamin Kuras a jeho epikurejská dobrodružství bezmasé kuchyně (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na EpiKuras - Benjamin Kuras a jeho epikurejská dobrodružství bezmasé kuchyně bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S EpiKuras - Benjamin Kuras a jeho epikurejská dobrodružství bezmasé kuchyně doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / EpiKuras - Benjamin Kuras a jeho epikurejská dobrodružství bezmasé kuchyně