Erby ctihodné šlechty slavného království Českého

Kód: 2002196

Úplný název:

Erby ctihodné šlechty slavného království Českého (Hrdinová Martina):

Autor a popis:

Hrdinová Martina, Academia, 696 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
665 Kč (950 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Dva heraldické rukopisy z rodového archivu Vratislavů z Mitrovic byly od svého vzniku dislokované daleko od center bádání a o jejich existenci věděla pouze úzká skupina badatelů. I když obsahují přes 2000 kolorovaných erbů, nebyly nikdy prozkoumány z hlediska autorství, datace nebo analýzy obsahu. Celostránková obrazová edice přináší výsledky kodikologického a heraldického rozboru s určením více než 950 českých, moravských a slezských rodů, jimž erby patřily. Dále se zabývá osobnostmi jejich tvůrců - Kryštofem Vilémem Harantem z Polžic a Bezdružic (1617-1690) a Václavem Ignácem Vratislavem z Mitrovic (1645-1728), rekonstruuje pramennou základnu erbovníků a zahrnuje i genealogicko-heraldické výzkumy dalších badatelů druhé poloviny 17. století. Textovým, obrazovým i databázovým zpracováním erbovníků s možností podrobného vyhledávání zpřístupňuje důležitý pramen pro českou šlechtickou heraldiku 15.-17. století.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Erby ctihodné šlechty slavného království Českého do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Erby ctihodné šlechty slavného království Českého.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Erby ctihodné šlechty slavného království Českého (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Erby ctihodné šlechty slavného království Českého bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Erby ctihodné šlechty slavného království Českého doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Erby ctihodné šlechty slavného království Českého