Etika a komunikace v medicíně

Kód: 2473976

Úplný název:

Etika a komunikace v medicíně (Ptáček Radek, Bartůněk Petr):

Autor a popis:

Ptáček Radek, Bartůněk Petr,, Grada, 528 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
637 Kč (749 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Publikace, jejíž kvalitu zaštiťuje Česká lékařská komora, obsahuje na 49 kapitol. Sepsání jednotlivých kapitol se ujali přední odborníci a vysokoškolští učitelé z jednotlivých lékařských fakult a pracovišť - jak teoretici, tak pracovníci z klinické praxe.
Kniha se tak stává naprosto unikátním "kultovním" moderním mezioborovým dílem v dané oblasti.
Je věnována aktuálním otázkám a problematice etiky a komunikace v nejširších souvislostech v oboru medicíny. K problematice přistupuje systematickým způsobem a zaměřuje se na řadu obecných i speciálních témat v pohledu předních odborníků z daných oblastí. Témata jsou řazena do tří základních celků. První část se zaměřuje na obecné z etiky a komunikace v medicíně. Uvádí základní etické souvislosti výkonu medicínského povolání a zároveň podává přehlednou analýzu úlohy a významu komunikace v oblasti lékařství. Druhá část je orientována na oborové souvislosti a specifika. Pojednány jsou otázky komunikace a etiky jak v kontextu základních oborů, jako např. chirurgie, interna apod., tak i některých dílčích oblastí, např. úseku znaleckého posuzování. Třetí část se zabývá speciálními, převážně praktickými tématy. Pozornost je zaměřena jak na typicky medicínské otázky, např. na komunikaci s dlouhodobě nemocnými a umírajícími osobami, tak na četná interdisciplinární témata ja
ko např. problematiku rasizmu, komunikaci s médii apod.
Svojí povahou publikace ovšem nepředstavuje učebnici, ale spíše monografii, která reflektuje naléhavost předmětných témat v historických a teoretických souvislostech, ale současně, a to dílem větším, v kontextu současné doby a potřeby výkonu medicínských lékařských i zdravotnických profesí.
Svým způsobem představuje kompendium teoretických, ale především praktických znalostí, které by měly být vlastní každému lékaři i zdravotníkovi. Z tohoto pohledu je monografie vhodná nejen pro profesionály v medicínských oborech, ale i studenty a samozřejmě i ostatní zájemce o oblasti, které jsou předmětem setrvalé diskuse odborné i laické veřejnosti.

Nahlédnout do Etika a komunikace v medicíně Nahlédnout do Etika a komunikace v medicíně

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Etika a komunikace v medicíně do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Etika a komunikace v medicíně.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Etika a komunikace v medicíně (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Etika a komunikace v medicíně bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Etika a komunikace v medicíně doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Etika a komunikace v medicíně