Etika klinického výzkumu a role etických komisí v jeho regulaci

Kód: 2473397

Úplný název:

Etika klinického výzkumu a role etických komisí v jeho regulaci (Šimek Jiří):

Autor a popis:

Grada, 160 stran, jazyk - CZ, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
254 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Monografie přináší výsledky tříletého výzkumu etických komisí jako nového fenoménu v regulaci klinického výzkumu.
Etické komise jsou pozoruhodné z mnoha hledisek. V současném světě, ve kterém již není konsenzuálně přijata žádná mravní autorita, dosavadní mravní normy ztratily svou vážnost a postupně se rozpadají. Jako protitah proti tomuto vývoji uvedl zájem ochránit nemocné lidi vstupující do klinických studií v život etické komise jako instituce, které pracují na základě čistě etických mechanizmů - diskuze problému z různých hledisek a hledání konsenzu. Práce na společném mravním úkolu spojuje členy etických komisí do svérázné komunity, ve které dominantní hodnotou je ochrana zájmů (bezpečí a lidské důstojnosti) jiné skupiny lidí, a to těch, co vstupují do klinických studií jako subjekty výzkumu... Tato práce není spojena s žádnou mimořádnou finanční odměnou ani nelze čekat, že přinese větší společenskou vážnost.
Jde o první českou monografii o etice výzkumu, která vychází ze zasvěcené znalosti filozofického pozadí i historie etické regulace klinického výzkumu. První autor, lékař, pracuje v oblasti etických komisí od roku 1990, účastní se mezinárodních jednání i konferencí o této problematice a o svých zkušenostech a názorech na mezinárodních fórech pravidelně přednáší.


 
Etika klinického výzkumu a role etických komisí v jeho regulaci
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Etika klinického výzkumu a role etických komisí v jeho regulaci do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Etika klinického výzkumu a role etických komisí v jeho regulaci.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Etika klinického výzkumu a role etických komisí v jeho regulaci (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Etika klinického výzkumu a role etických komisí v jeho regulaci bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Etika klinického výzkumu a role etických komisí v jeho regulaci doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Etika klinického výzkumu a role etických komisí v jeho regulaci