Etnická mobilizace a politiky identit. Aromuni v Bulharsku

Kód: 8739883

Úplný název:

Etnická mobilizace a politiky identit. Aromuni v Bulharsku (Zandlová Markéta):

Autor a popis:

Zandlová Markéta, Univerzita Karlova v Praze, 344 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
207 Kč (280 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

„My jsme od Alexandra Makedonského. Je o tom i píseň, že Alexandr Makedonský byl náš car,“ říká v jednom z rozhovorů Baj Steriu, který se považuje za hrdého Aromuna. Jeho vyprávění je jedním z mnoha příběhů o tom, kdo vlastně jsou „Aromuni“. Příběhů, o něž se má opřít legitimita a přesvědčivost soudobých revitalizačních snah.
Aromuni jsou v českém prostředí takřka neznámí; procesy etnomobilizace, jimiž procházejí, nejsou příliš popsány ani v literatuře zahraniční. Záměrem této etnografické studie však není jen prezentovat jeden unikátní „obrodný“ projekt a málo známou skupinu. Analýza konkrétních identitních politik a revitalizačních strategií, rámovaných diskurzem etnicity a vyjednávaných v transnacionálních sítích, má nabídnout inspiraci pro komparativní studium jiných podobných procesů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Etnická mobilizace a politiky identit. Aromuni v Bulharsku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Etnická mobilizace a politiky identit. Aromuni v Bulharsku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Etnická mobilizace a politiky identit. Aromuni v Bulharsku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Etnická mobilizace a politiky identit. Aromuni v Bulharsku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Etnická mobilizace a politiky identit. Aromuni v Bulharsku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Etnická mobilizace a politiky identit. Aromuni v Bulharsku