Eva Braunová

Kód: 7432095

Úplný název:

Eva Braunová (Görtemakerová Heike B.): Život s Hitlerem

Autor a popis:

Görtemakerová Heike B., Paseka, 352 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
295 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Záhadný příběh Hitlerovy tajné milenky bylo zapotřebí podrobit téměř detektivním metodám. Výsledkem je první akademická biografie, která vrhá překvapivé světlo nejen na Evu Braunovou a na ženy nacistických pohlavárů, ale i na vůdce samého.
V obrazu vytvořeném nacistickou propagandou měla být životním údělem vůdce jedině Říše, pro smrtelnou ženu vedle něj nebylo místo. A přece existovala tajná milenka. Braunová bývá často zobrazována jako politicky naivní, povrchní, bezvýznamná mladá žena kdesi na okraji událostí v Mnichově a na Berghofu. Kdo však skutečně byla žena po Hitlerově boku, jejíž existence zůstávala přísně střeženým tajemstvím až do posledních hodin existence třetí říše?
Autorčina rekonstrukce nás provází životním příběhem ženy, jejíž cesta vedla z maloměstských poměrů přes nejužší kruhy nacistických pohlavárů až ke svatbě s vůdcem v berlínském bunkru a ke společné sebevraždě 30. dubna 1945.
Jaký byl život s Hitlerem? Jakou roli hrála milenka v Hitlerově osobním životě? A co vůbec věděly manželky nacistických vůdců o zločinech svých manželů? Heike Görtemakerová zkoumá všechny tyto otázky a vykresluje první zevrubný portrét berghofského společenství.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Eva Braunová do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Eva Braunová.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Eva Braunová (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Eva Braunová bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Eva Braunová doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé