Evropská diplomacie v historických souvislostech od počátků do vypuknutí první světové vál

Kód: 2548924

Úplný název:

Evropská diplomacie v historických souvislostech od počátků do vypuknutí první světové vál (Teplík Tomáš): Mapová cást s komentárem

Autor a popis:

Teplík Tomáš, Impronta, 496 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
363 Kč (519 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Tato kniha byla původně koncipována jako doprovodné dílo k základnímu dílu téhož autora, tj. ke knize s prakticky totožným názvem (vyjma specifi kujícího upřesnění MAPOVÁ ČÁST S KOMENTÁŘI), která vyšla v prosinci 2008. Záměrem bylo umožnit čtenáři, aby současně se čtením základního díla mohl sledovat průběh jednotlivých událostí a historických procesů v jejich geografi cké dimenzi. Pro tento účel autor zpracoval zhruba 240 historických map, svým řazením i číslováním přesně kopírujících výklad v základním díle.
Průvodním záměrem bylo i prohloubení geografi ckého a historicko-geografi ckého povědomí zejména mládeže o evropském prostoru jako o jejím přirozeném a rozšiřujícím se akčním rádiu.
Během tvorby knihy ale vyvstala myšlenka umožnit i čtenářům, kteří základní dílo k dispozici nemají, dostatečně komplexní seznámení s předmětnou problematikou. Ke každé mapě byl proto zpracován více či méně podrobný komentář, který zobrazené skutečnosti přibližuje. Kniha tedy může - s přiměřenou úrovní podrobnosti - sloužit i jako samostatný zdroj, nicméně její využití spolu se základním dílem její efektivnost zvýší.
Část map - zejména zobrazujících vojenská tažení - je zpracována na bázi fyzikálních map, část jako mapy politické. Toto rozdělení sleduje zvýšení vypovídací schopnosti map. Dále je z téhož důvodu použita řada piktogramů či symbolů, které jsou kresleny se snahou o co nejvěrnější přiblížení originálu. V neposlední řadě byla v knize uplatněna zásada (nakolik to bylo z hlediska kontinuity historických celků možné) používat v politických mapách pro jednu zemi, resp. pro jeden historický celek trvale jednu barvu (včetně barvy tažení jejich armád); lze tedy do značné míry sledovat na mapách teritoriální vývoj jednotlivých celků pouze podle jejich vybarvení.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Evropská diplomacie v historických souvislostech od počátků do vypuknutí první světové vál do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Evropská diplomacie v historických souvislostech od počátků do vypuknutí první světové vál.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Evropská diplomacie v historických souvislostech od počátků do vypuknutí první světové vál (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Evropská diplomacie v historických souvislostech od počátků do vypuknutí první světové vál bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Evropská diplomacie v historických souvislostech od počátků do vypuknutí první světové vál doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Evropská diplomacie v historických souvislostech od počátků do vypuknutí první světové vál