Evropská úmluva o ochraně lidských práv a základních svobod

Kód: 7201804

Úplný název:

Evropská úmluva o ochraně lidských práv a základních svobod (Čapek Jan):

Autor a popis:

Čapek Jan, LINDE, 192 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
248 Kč (295 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace úzce navazuje na komentář k Evropské úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod (dále jen „Úmluva“), vydané v únoru 2010. Protokoly k Úmluvě jsou její součástí, některé z nich, např. Protokoly č. 2, 3, 5, 8 a 11, již do ní byly zapracovány, jiné pozbyly platnosti – viz Protokoly č. 9 a 10 a další. Protokoly č. 12, 13 a 14, doposud nevstoupily v platnost.
Jakmile ratifikuje Rusko Protokol č. 14, dojde s největší pravděpodobností ke druhé největší revizi systému Úmluvy. První její velká revize nastala po vstupu Protokolu č. 11 v platnost. Od tohoto protokolu si totiž lze slibovat, že ve značné míře zjednoduší a urychlí řízení před Evropským soudem pro lidská práva. V publikaci je proto věnována pozornost zejména tomuto protokolu, který se stane integrální součástí Úmluvy.
Budou-li se chtít čeští právníci zabývat stížnostmi na porušení protokolů k Úmluvě, neobejdou se bez jejich znalostí a znalostí samotné Úmluvy a příslušné judikatury.
Publikace je určena především soudcům, advokátům, legislativcům, ale ocení ji i studenti právnických fakult vysokých škol.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Evropská úmluva o ochraně lidských práv a základních svobod do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Evropská úmluva o ochraně lidských práv a základních svobod.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Evropská úmluva o ochraně lidských práv a základních svobod (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Evropská úmluva o ochraně lidských práv a základních svobod bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Evropská úmluva o ochraně lidských práv a základních svobod doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Evropská úmluva o ochraně lidských práv a základních svobod