Evropské správní právo trestní a postihování přestupků v ČR

Kód: 7502094

Úplný název:

Evropské správní právo trestní a postihování přestupků v ČR (Škurek Martin):

Autor a popis:

Škurek Martin, Leges, 224 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
299 Kč (380 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Publikace komplexně rozebírá vztah evropského správního práva trestního a postihování přestupků podle české právní úpravy ve všech základních rovinách. Tato problematika dosud není v odborné literatuře příliš rozpracována, přestože postihování přestupků je velmi významnou činností orgánů veřejné správy, jejíž realizace může znamenat zásah do některých práv garantovaných Evropskou úmluvou o ochraně základních práv a svobod coby klíčového pramene evropského správního práva trestního.

V úvodu se publikace věnuje obecným úvahám, dále je zaměřena na současný stav vnitrostátní právní úpravy přestupkového práva, přestupkového řízení samotného a jejich základních institutů, přináší ale také základní informace o historickém vývoji správního trestání od konce 18. století do současnosti. Ve stěžejní části publikace je vymezen pojem evropského správního práva trestního a provedena komparace nejdůležitějších oblastí platné a účinné vnitrostátní právní úpravy přestupkového řízení obsažené především v přestupkovém zákoně s obecnými požadavky evropského správního práva trestního na přestupkové řízení. V knize jsou také shrnuty požadavky evropského správního práva trestního na sankcionování přestupků včetně soudního přezkumu pravomocných správních rozhodnutí.

Na závěr autor hodnotí soulad české právní úpravy postihování přestupků s požadavky evropského správního práva trestního. V publikaci je také zpracována relevantní judikatura Evropského soudu pro lidská práva, Nejvyššího správního soudu ČR a Ústavního soudu ČR k dotčené problematice.

Publikace je určena jak odborníkům z řad právní teorie i praxe, tak i široké veřejnosti, jež se střetává s výkonem veřejné správy na úseku postihování přestupků.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Evropské správní právo trestní a postihování přestupků v ČR do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Evropské správní právo trestní a postihování přestupků v ČR.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Evropské správní právo trestní a postihování přestupků v ČR (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Evropské správní právo trestní a postihování přestupků v ČR bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Evropské správní právo trestní a postihování přestupků v ČR doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Evropské správní právo trestní a postihování přestupků v ČR