Exekuční řád

Kód: 8757654

Úplný název:

Exekuční řád (kol.): a zákon,kterým se stanoví pravidla pro prípady soubežne probíhajících rozhodnutí

Autor a popis:

Hlavsa Petr, Dávid Radovan, Kojan Michal, Leges, 256 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
354 Kč (450 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Exekuční řád byl v posledních letech několikrát novelizován, naposledy k 1. srpnu 2013. Rozsáhlé změny zavádí s účinností od 1. ledna 2013 zákon č. 396/2012 Sb., který na jedné straně posiluje postavení exekutorů (výkon rozhodnutí provádí téměř výlučně soudní exekutor), na druhé straně některé jejich dosavadní pravomoci omezuje (např. nemožnost sepisovat exekutorské zápisy obsahující svolení k přímé vykonatelnosti), a opět zavádí tzv. povinné předžalobní upomínky.

Podrobné poznámky k jednotlivým ustanovením věnují pozornost zejména aplikaci novelizovaných ustanovení a judikatuře obecných soudů i soudu Ústavního.

Dále kniha obsahuje zákon č. 119/2001 Sb., kterým se stanoví pravidla pro případy, kdy realizace soudního výkonu rozhodnutí, daňové exekuce, správní exekuce, či exekuce prováděné soudním exekutorem se mohou dostat do vzájemného střetu. V praxi se přitom nejedná o ojedinělé případy a k častým střetům zejména dochází v současné době mezi prováděním soudního výkonu rozhodnutí a daňovou exekucí. I tento zákon autoři podrobně komentují s uvedením zásadní soudní judikatury.

Čtenář v knize najde komplexní informace o zákonné úpravě včetně poučení o tom, jak postupovat při aplikaci novelizovaných ustanovení exekučního řádu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Exekuční řád do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Exekuční řád.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Exekuční řád (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Exekuční řád bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Exekuční řád doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo