F. A. Elstner: Muž činu - Aerovkou do Afriky, Popularem do Ameriky, Minorem k rovníku

Kód: 2475303

Úplný název:

F. A. Elstner: Muž činu - Aerovkou do Afriky, Popularem do Ameriky, Minorem k rovníku (Tuček Jan): Aerovkou do Afriky, Popularem do Ameriky, Minorem k rovníku...

Autor a popis:

Tuček Jan, Grada, 144 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
254 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha slovem i četnými fotografiemi dokumentuje cesty manželů Elstnerových. Popisuje jejich první výpravu do Afriky, kam v roce 1933 cestovali vozem Aero Spexor společně s dalšími dvěma posádkami aerovek. V roce 1934, doprovázeni Modrým teamem Aero, výpravu do Afriky opakovali. Sami pak cestovali v roce 1936 po USA a Mexiku, o dva roky později se vydali do Argentiny. Další delší jízdu podnikl Elstner až po válce v roce 1947 malým vozem Aero Minor spolu se synem Reném a svojí třetí ženou Annou. Trasa vedla z Prahy do rovníkové oblasti u Guinejského zálivu a zpět, se dvěma průjezdy napříč Saharou. Únor 1948 znamenal pro F. A. Elstnera konec cestování. Avšak mírné politické uvolnění druhé poloviny padesátých let mu umožnilo vydat se v roce 1959 zapůjčeným vozem Škoda Octavia do Sovětského svazu. Průvodcem na cestě dlouhé 14 tisíc kilometrů, jejíž trasa vedla až do Gruzie a na Krym, mu byl fotograf a filmař Jan Fiala. Kromě zmíněných dálkových jízd obsahuje publikace i několik kratších cest po Evropě, které podnikal ještě s první ženou Evou, a představuje Elstnerovu pestrou a mnohotvárnost osobnost - mimo jiné jako průkopníka skautingu v Československu a zapáleného propagátora dopravní bezpečnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit F. A. Elstner: Muž činu - Aerovkou do Afriky, Popularem do Ameriky, Minorem k rovníku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s F. A. Elstner: Muž činu - Aerovkou do Afriky, Popularem do Ameriky, Minorem k rovníku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení F. A. Elstner: Muž činu - Aerovkou do Afriky, Popularem do Ameriky, Minorem k rovníku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na F. A. Elstner: Muž činu - Aerovkou do Afriky, Popularem do Ameriky, Minorem k rovníku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S F. A. Elstner: Muž činu - Aerovkou do Afriky, Popularem do Ameriky, Minorem k rovníku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cestování

 
Knihkupectví / Náš svět / Cestování / F. A. Elstner: Muž činu - Aerovkou do Afriky, Popularem do Ameriky, Minorem k rovníku