Fabrika - Příběh textilních baronů z moravského Manchesteru

Kód: 7491479

Úplný název:

Fabrika - Příběh textilních baronů z moravského Manchesteru (Tučková Kateřina): Príbeh textilních baronu z moravského Manchesteru

Autor a popis:

Tučková Kateřina, Host, 226 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
209 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Moravský Manchester, tak se říkávalo Brnu v dobách jeho největší slávy. Látky ze zdejších textilek zaplavovaly doslova celý svět a bouřlivý průmyslový rozmach v 19. století proměnil město v sebevědomé a moderní centrum. Slavné vily, nádraží, ulice a parky a koneckonců i brněnský hantec, to vše vznikalo v souvislosti s rozvojem textilnictví. Odvrácenou stranou tohoto vzmachu však byly stávky zbídačených dělníků, sociální problémy a sirotčince plné dětí pracujících od rozbřesku do noci v prachu a hukotu tkalcovských strojů. Kniha Kateřiny Tučkové Fabrika vypráví příběh pěti generací rodu Johanna Heinricha Offermanna, který do Brna přišel v roce 1776 jako chudý vlnařský odborník. Zanedlouho však založil manufakturu a stal se jedním z nejvýznamnějších textilních baronů. Ve strhujícím vylíčení rodinné historie se odráží i celá 250 let trvající minulost moravského Manchesteru. Kniha je doplněna odbornými hesly a fotografickým materiálem z brněnských archivů, a je tak dokonalým průvodcem po dnes již zaniklém textilním Brně. Publikace vychází u příležitosti výstavy Brno - moravský Manchester, uspořádané na přelomu let 2014 a 2015 v Moravské galerii v Brně.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Fabrika - Příběh textilních baronů z moravského Manchesteru do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Fabrika - Příběh textilních baronů z moravského Manchesteru.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Fabrika - Příběh textilních baronů z moravského Manchesteru (hodnotilo 3 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Fabrika - Příběh textilních baronů z moravského Manchesteru bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Fabrika - Příběh textilních baronů z moravského Manchesteru doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Fabrika - Příběh textilních baronů z moravského Manchesteru