Fenomén Jamie Oliver

Kód: 7388502

Úplný název:

Fenomén Jamie Oliver (Smith Gilly):

Autor a popis:

Gilly Smith, XYZ, 304 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
110 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Jamie Oliver je sice teprve pětatřicátník, ale zná ho už celý svět. Zejména ve Velké Británii a Spojených státech je tento geniální britský kuchař proslulý a oblíbený, ačkoli vzbudil už nejednu ohnivou debatu a kontroverzním situacím se nevyhýbá. Mění doslova od základů gastronomickou kulturu nejen v anglosaském prostředí… Na televizní obrazovce je jako doma, jeho pořady se vysílají ve stovce zemí světa od Austrálie až po Island, vydal řadu kuchařských knih, jež se prodávají po statisících, a založil vlastní restaurace, patřící dnes k nejnavštěvovanějším kulinářským podnikům nejen ve Velké Británii.
Jeho snahou je, aby se lidé vzdali rychlého občerstvení a našli větší zalíbení ve zdravější stravě, aby čas strávený v kuchyni považovali za příjemný a nebáli se využívat potraviny vypěstované vlastními silami. Zasáhl též proti nevhodnému stravování dětí ve školách a jeho kampaň byla do značné míry úspěšná.
„Ví, jaké jsou jeho přednosti,“ říká o něm jeden z jeho přátel. „Je to bojovník, ví, co chce, a také toho dosáhne. Nikdy se nevzdá - a tím nás všechny inspiruje.“ Sám Jamie by nejspíš prohlásil, že jde jen o to, být v pravou chvíli na pravém místě a mít navíc pověstnou trochu štěstí. Možná by také řekl, že jeho kariéru určilo už jeho dětství, neboť jeho rodičům se skvěle daří v osobním i profesním životě a byli svému synovi skvělým vzorem.
Jamie Oliver vyrůstal na venkově, v současné době žije v Londýně se svou manželkou a dětmi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Fenomén Jamie Oliver do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Fenomén Jamie Oliver.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Fenomén Jamie Oliver (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Fenomén Jamie Oliver bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Fenomén Jamie Oliver doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie