Fenomén Václav Klaus - Politická biografie

Kód: 8747475

Úplný název:

Fenomén Václav Klaus - Politická biografie (Kopeček Lubomír): Politická biografie

Autor a popis:

Kopeček Lubomír, Barrister & Principal, 320 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
36 Kč (50 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Žádný politik s výjimkou Václava Havla nezanechal tak výrazný otisk v české polistopadové politice jako Václav Klaus. Jeho kariéra se dá nahlížet jako pozoruhodný obraz výjimečné schopnosti získat moc, šachistického myšlení několik tahů dopředu a silné vůle v boji o politické přežití. Žádný z českých politiků nebudí takový odpor, nebo naopak vřelé sympatie. Žádný politik dnes není tak viditelný i za hranicemi České republiky. To vše tvoří pozoruhodný „fenomén Václav Klaus“.

Václav Klaus má zvláštní schopnost vyvolávat neušlechtilé emoce i v jinak poměrně inteligentních lidech, kteří tváří v tvář svému názorovému odpůrci ztrácejí hlavu. Pikantní na tom je další téměř mysteriózní vlastnost V. K., že se mnohdy časem ukáže, že právě ve věcech, jež budí nejvíce vášní, má pravdu.
Cyril Höschl

Kniha známého brněnského politologa se soustředí především na Klausovu politickou kariéru. Mapuje jeho strmý vzestup po sametové revoluci, obratnou strategii, která mu zajistila dominantní postavení v české politice devadesátých let, dobu vládnutí, politické pády, cestu na Hrad a prezidentské působení. Zvláštní pozornost je věnována některým zásadním dějinným momentům, jako byla Klausova role při dělení Československa nebo při prosazování kupónové privatizace. Zohledněn je i vztah k Václavu Havlovi, s nímž dlouhá léta politicky soupeřil, a k další výrazné postavě české politiky - Miloši Zemanovi. Zasvěcený pohled na politickou kariéru je doplněn o nástin některých klíčových aspektů Klausova myšlení, jako jsou ostrá kritika směřování Evropské unie nebo boj proti registrovanému partnerství.

Nesporným bonusem knihy je i to, že přináší čtivé a přehledné shrnutí více než dvou desetiletí české polistopadové politiky, na jejímž pozadí se příběh úspěšné kariéry Václava Klause utvářel.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Fenomén Václav Klaus - Politická biografie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Fenomén Václav Klaus - Politická biografie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Fenomén Václav Klaus - Politická biografie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Fenomén Václav Klaus - Politická biografie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Fenomén Václav Klaus - Politická biografie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Fenomén Václav Klaus - Politická biografie