Fotografie v praxi: KOMPOZICE

Kód: 7413193

Úplný název:

Fotografie v praxi: KOMPOZICE (Freeman Michael):

Autor a popis:

Freeman Michael, Zoner Press, 160 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad Ládví
 
 
 
 
 
190 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Kompozice je to, co nemůžete nastavit na fotoaparátu. Kompozice je totiž ve vaší hlavě – a tato kniha se pokusí vám ji tam dostat.

Ediční řada Fotografie v praxi je určena všem zájemcům o digitální fotografii (i když ji mohou využít i fotografové pracující stále s klasickými filmovými fotoaparáty). Postupně v této řadě vycházejí specializované publikace pro různé okruhy problémů, které zajímají každého fotografa. Výhodou těchto knih je skutečnost, že se v nich stále dokola neopakují informace o základech fotografování, fungování digitálního fotoaparátu a podobné věci, kterým se v jiných publikacích věnuje spousta místa. Každá z knih se zabývá pouze určitou oblastí fotografování a probírá ji důkladně v rozsahu vhodném pro začínajícího až středně pokročilého fotografa.

Kompozice, v případě fotografie tedy nauka o uspořádání prvků na snímku, má svá pravidla, která se vyvíjela po tisíciletí a která respektují to, co vnímáme jako příjemné, hezké a zajímavé, co nás provokuje nebo uklidňuje nebo co považujeme za harmonické nebo rušivé. Znalost kompozičních principů sama o sobě však nestačí, je potřeba poznat i postupy a techniky, jak tato pravidla realizovat a v konkrétních případech uplatnit. Počínaje umístěním hlavního objektu přes využití linií a křivek nebo barev a světla k upoutání pozornosti k vybraným částem snímku až po práci s negativním prostorem a vyvážením snímku či techniky high-key a low-key – vše je jednoduše, jasně vysvětleno a předvedeno na řadě ilustračních snímků.

Knihy řady Fotografie v praxi obsahují i cvičení, která by měl čtenář absolvovat, a ukázku, jak tato cvičení splnili studenti autorových kurzů. Podnětné je i autorovo hodnocení a poznámky k těmto ukázkovým fotografiím.

Nahlédnout do Fotografie v praxi: KOMPOZICE Nahlédnout do Fotografie v praxi: KOMPOZICE

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Fotografie v praxi: KOMPOZICE do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Fotografie v praxi: KOMPOZICE.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Fotografie v praxi: KOMPOZICE (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Fotografie v praxi: KOMPOZICE bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Fotografie v praxi: KOMPOZICE doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Škola fotografování