Fotografie v praxi: POULIČNÍ FOTOGRAFIE

Kód: 7413245

Úplný název:

Fotografie v praxi: POULIČNÍ FOTOGRAFIE (Freeman Michael):

Autor a popis:

Freeman Michael, Zoner Press, 160 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad Ládví
 
 
 
 
 
190 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Existuje fotografický žánr, který kromě schopnosti vidět vyžaduje i jiný smysl: čich. Čich na situaci, tedy schopnost být ve správný okamžik na správném místě, dokázat zachytit jedinečnou situaci, která vzápětí přestane existovat; to vyžaduje zkušenost, předvídavost, vcítění i pohotovost.

Publikace je základním průvodcem pro každého, kdo by se chtěl věnovat pouliční (street) fotografii. Na rozdíl od jiných knih o fotografování, se tato více zabývá i chováním fotografa: popisuje techniky fotografování na veřejnosti, učí, jak má fotograf splynout s okolím a stát se neviditelným. Samozřejmě se ale uvádí i vhodná fotografická technika pro street fotografii – fotoaparáty, objektivy, ale současně i způsob, jak fotografovat, jak nastavovat expozici a jak ostřit třeba v situacích, kdy fotograf nemůže zdvihnout fotoaparát k oku. V pouliční (street) fotografii se fotograf musí vypořádat i s nedostatkem světla, musí fotografovat ve špatně osvětlených místnostech a za špatného počasí.

Ediční řada Fotografie v praxi je určena všem zájemcům o digitální fotografii (i když ji mohou využít i fotografové pracující stále s klasickými filmovými fotoaparáty). Postupně v této řadě vycházejí specializované publikace pro různé okruhy problémů, které zajímají každého fotografa. Výhodou těchto knih je skutečnost, že se v nich stále dokola neopakují informace o základech fotografování, fungování digitálního fotoaparátu a podobné věci, kterým se v jiných publikacích věnuje spousta místa. Každá z knih se zabývá pouze určitou oblastí fotografování a probírá ji důkladně v rozsahu vhodném pro začínajícího až středně pokročilého fotografa.

Knihy řady Fotografie v praxi obsahují i cvičení, která by měl čtenář absolvovat, a ukázku, jak tato cvičení splnili studenti autorových kurzů. Podnětné je i autorovo hodnocení a poznámky k těmto ukázkovým fotografiím.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Fotografie v praxi: POULIČNÍ FOTOGRAFIE do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Fotografie v praxi: POULIČNÍ FOTOGRAFIE.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Fotografie v praxi: POULIČNÍ FOTOGRAFIE (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Fotografie v praxi: POULIČNÍ FOTOGRAFIE bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Fotografie v praxi: POULIČNÍ FOTOGRAFIE doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Škola fotografování

 
Knihkupectví / Hobby a domácnost / Škola fotografování / Fotografie v praxi: POULIČNÍ FOTOGRAFIE