Fotovoltaika elektřina ze slunce

Kód: 7366100

Úplný název:

Fotovoltaika elektřina ze slunce (kol.):

Autor a popis:

Murtinger K., Beranovský J., Tomeš M., ERA vydavatelství, 82 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
98 Kč (145 Kč)
  / ks  
koupit
 

Fotovoltaika neboli přímá přeměna energie slunečního záření na elektřinu je v poslední době jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících odvětví, jehož produkty se stávají běžnou součástí našeho života. Fotovoltaické články zajišťují provoz většiny kalkulaček a hodinek, objevují se již i ohebné panely našité na batohu nebo oblečení, které udrží náš mobilní telefon či GPS v provozu třeba na horské túře. Na indickém či africkém venkově je fotovoltaický systém zpravidla tím nejjednodušším a nejlevnějším zdrojem elektřiny.
Fotovoltaika již není „kosmickou technologií“ - ohromný růst produkce snížil ceny natolik, že v mnoha případech představuje fotovoltaický systém lepší alternativu, než je připojení k elektrické síti, nejen v Africe, ale i ve střední Evropě. Kombinace rostoucích cen energie, snižování energetické náročnosti spotřebičů a klesajících cen fotovoltaických panelů možná již v blízké budoucnosti změní výrazně i oblast „velké“ energetiky. 20. století bylo stoletím atomové energie. Je pravděpodobné, že 21. století by se mohlo stát stoletím solární energie. A fotovoltaika v tom bude nepochybně hrát klíčovou úlohu.
Tato publikace vám přináší informace o tom, jak jsou fotovoltaické články konstruovány, jak fungují, o jejich vývoji a využití. Jsou zde podrobně popsány jednotlivé typy PV článků, jejich elektrické vlastnosti a také pomocná zařízení a komponenty fotovoltaických systémů. Kniha je plná rad a inspirace pro ty, kdo chtějí do tohoto nového způsobu získávání energie investovat.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Fotovoltaika elektřina ze slunce do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Fotovoltaika elektřina ze slunce.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Fotovoltaika elektřina ze slunce (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Fotovoltaika elektřina ze slunce bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Fotovoltaika elektřina ze slunce doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Technické vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Technické vědy / Fotovoltaika elektřina ze slunce