Francie - sever

Kód: 7236579

Úplný název:

Francie - sever (Dudde Lasse, Schön Gudrun): Nord-Pas de Calais, Picardie

Autor a popis:

Fudde Lasse, Schön Gudrun, Vašut, 128 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
141 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
 

Až donedávna sem jezdili především turisté ze sousedních zemí, Belgie a Anglie, aby si užili jednodenní výlet. V Calais nebo v Lille výhodně nakoupili nějaký ten dárek - tyl nebo pár druhů piva, v Abbeville si prohlédli v Église du Saint-Sépulcre známá okna od Alfreda Manessiera - a pak zase honem odjeli.
V poslední době však krajina mezi Paříží, Lamanšským průlivem a Belgií už není tajným tipem pro znalce, stává se z ní "ta pravá Francie", o níž se stále více mluví. Důkazem je vzrůstající počet turistů i noclehů v místních hotelech. V roce 2005 se počet ubytovaných vyšplhal až k osmi stům tisíc, v roce 2006 turistické kanceláře počítaly až s devíti sty tisíc.
Kdo by se divil? Vždyť skutečnost, že Nord-Pas de Calais i na jihu sousedící Pikardie mají společně mnohem víc co nabídnout než jen obligátní mušle, hranolky a pivo, už je dávno známa. Ba co víc, oba kraje nabízejí vyváženou mozaiku půvabné přírody, zajímavých měst a napínavé minulosti, jejíž stopy jsou mnohde nepřímo cítit i v současnosti.
Úrodná půda a rozvíjející se průmysl činily z obou regionů odpradávna velmi žádoucí oblast, takže byly pravidelně vystavovány dobyvačným válkám a invazím. Kronika zdejších bitev je dlouhá a sahá od Caesarových tažení kolem roku 57 před naším letopočtem, při nichž tento vojevůdce proměnil mj. Amiens a Boulogne-sur-Mer v centra římské moci, až po smrtonosné běsnění první a druhé světové války. O této zkáze svědčí dodnes četné vojenské hřbitovy a tucet vojenských muzeí na pobřeží, nemluvě městech Arras nebo Beauvais, která musela být vystavěna takřka od základů znovu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Francie - sever do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Francie - sever.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Francie - sever (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Francie - sever bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Francie - sever doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Evropa