František Josef I. - Nikdy nekorunovaný český král - 2. vydání

Kód: 7243538

Úplný název:

František Josef I. - Nikdy nekorunovaný český král - 2. vydání (Pernes Jiří):

Autor a popis:

Pernes Jiří, Brána, 496 stran, jazyk - CZ, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
109 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
 

Jednou z výrazných historických osobností, která zásadním způsobem zasáhla do vývoje české společnosti, je předposlední rakousko-uherský panovník, císař František Josef I. z rodu habsbursko-lotrinského. Jeho osud je těsně spjat s českými dějinami, Češi stáli dlouho věrně po boku jeho trůnu, ale když se jim nepodařilo dosáhnout rovnoprávného postavení v rámci monarchie, stali se jednou z hlavních příčin jejího rozpadu. Autor, přední český historik, se zaměřil na Františka Josefa ne zcela známého; na panovníkovy návštěvy v českých zemích, jeho vztah k české společnosti, přístup k jejím požadavkům a také na vztahy Čechů a Moravanů k císaři. Objevná kniha doplněná mnoha barevnými a černobílými vyobrazeními jistě potěší všechny příznivce Habsburků a zájemce o historii.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit František Josef I. - Nikdy nekorunovaný český král - 2. vydání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s František Josef I. - Nikdy nekorunovaný český král - 2. vydání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení František Josef I. - Nikdy nekorunovaný český král - 2. vydání (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na František Josef I. - Nikdy nekorunovaný český král - 2. vydání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S František Josef I. - Nikdy nekorunovaný český král - 2. vydání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / František Josef I. - Nikdy nekorunovaný český král - 2. vydání