Freudova neurofyziologie mysli

Kód: 7465140

Úplný název:

Freudova neurofyziologie mysli (Polák Michal):

Autor a popis:

Polák Michal, Pavel Mervart, 152 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
125 Kč (169 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Když v 19. století vznikala psychologie jako samostatná věda empirické povahy, moderní neurověda dosud neexistovala. Neurovědná témata se však diskutovala přinejmenším na poli psychofyziky, z jejíhož základu vzešel i soubor dopisů adresovaný berlínskému lékaři Wilhelmu Fliessovi v roce 1895. Tyto dopisy psal Sigmund Freud, k jejich publikování se však nikdy neodhodlal.
Vyšly až po jeho smrti nejprve v německém vydání pod názvem Entwurf einer Psychologie, později, v anglickém, jako Project for a Scientific Psychology. Z anglického názvu je patrné, že Projekt usiloval o nalezení vědeckých základů psychologie. Freud je spatřoval v materiálním substrátu lidského mozku. Ve snaze hledat biologický základ psychických pochodů ve struktuře a funkci lidského mozku byl ovšem velmi moderním autorem. I když výsledky, kterých v této práci dosáhl, nejsou z dnešního hlediska příliš oslnivé a mají spíše spekulativní charakter, existují současní badatelé (zejména příznivci neuropsychoanalýzy), kteří vidí v Projektu řadu témat, v nichž Freud takříkajíc uhodil hřebíček na hlavičku.

Kniha zavede čtenáře do temných zákoutí počátků neurofyziologie lidského mozku a představí Freuda v nepříliš známém světle, jako biologického naturalistu, který odmítá nemateriální základy lidské psýché.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Freudova neurofyziologie mysli do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Freudova neurofyziologie mysli.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Freudova neurofyziologie mysli (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Freudova neurofyziologie mysli bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Freudova neurofyziologie mysli doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná psychologie