Frida - Strhující životní drama slavné mexické malířky

Kód: 7359264

Úplný název:

Frida - Strhující životní drama slavné mexické malířky (Mujica Bárbara):

Autor a popis:

Mujica Bárbara, Metafora, 416 stran, jazyk - CZ, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
69 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
 

Strhující životní drama slavné mexické malířky… Nové vydání oblíbeného biografického románu. Frida Kahlo, mexická malířka a významná kulturní osobnost, po otci německého původu, v dětství zmrzačená obrnou a ve věku osmnácti let téměř smrtelně zraněná, žila život plný extrémů. Vzala si za muže další klíčovou osobnost mexického kulturního života, malíře Diega Riveru, s nímž prožila vášnivý vztah naplněný láskou, ale také žárlivostí a nevěrou. V tomto románu, jenž je živě vykresleným portrétem podmanivé a jedinečné ženy, se citlivou a emocionální vypravěčkou stává Fridina sestra Cristina, svědkyně a občas i přímá účastnice jejich bouřlivého manželství. Sledujeme tak nejen intenzivní soupeření obou sester o přízeň Diega Rivery, ale i fascinující obrazový kaleidoskop Mexika první poloviny 20. století. V příběhu má své místo také řada jiných slavných osobností, například ruský revolucionář Lev Trockij či oslnivě krásné filmové hvězdy María Félix, Dolores del Río a Paulette Goddard. Bárbara Mujica splétá životy a lásky těchto pozoruhodných a výjimečných lidí do skutečného dramatu, které dovádí k velkolepému konci.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Frida - Strhující životní drama slavné mexické malířky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Frida - Strhující životní drama slavné mexické malířky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Frida - Strhující životní drama slavné mexické malířky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Frida - Strhující životní drama slavné mexické malířky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Frida - Strhující životní drama slavné mexické malířky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Literární biografie / Frida - Strhující životní drama slavné mexické malířky