Fridrich Falcký v zrcadle letákové publicistiky

Kód: 7308300

Úplný název:

Fridrich Falcký v zrcadle letákové publicistiky (Hubková Jana): Letáky jako pramen k vývoji a vnímání ceské otázky v letech 1619–1632

Autor a popis:

Hubková Jana, Togga, 1003 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
659 Kč (890 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha zavádí dnešního čtenáře do dramatické doby počátku třicetileté války a je průvodcem po labyrintu myšlenkového světa 17. století, v němž bylo poselství obrazové, textové a hudební roviny letáku předáváno i vnímáno poněkud odlišným způsobem než dnes. Na základě důkladného studia dobových pramenů představuje autorka jak historii a funkce letáku jako komunikačního média v českém a německém jazykovém prostoru, tak galerii podob Fridricha Falckého, kterou vytvářeli česko-falčtí i císařští autoři, rytci, tiskaři a nakladatelé první třetiny 17. století. S ohledem na historický kontext se zabývá mediálním obrazem Fridricha Falckého jako falckraběte, krále, vzdorokrále, vyhnance i symbolu naděje. Naposled uvedená podoba "zimního krále" zahrnuje tisky s prorockou tematikou, které přidělovaly Fridrichovi a jeho potomkům významné místo v božském plánu spásy a kolovaly zejména v kruzích české pobělohorské emigrace. Jejich horlivým čtenářem i šiřitelem byl také Jan Amos Komenský. Součástí práce jsou soupisy více než čtyř stovek letáků, přehledné tabulky s údaji o původcích a provenienci tisků, edice pramenů a velký počet vyobrazení. 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Fridrich Falcký v zrcadle letákové publicistiky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Fridrich Falcký v zrcadle letákové publicistiky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Fridrich Falcký v zrcadle letákové publicistiky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Fridrich Falcký v zrcadle letákové publicistiky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Fridrich Falcký v zrcadle letákové publicistiky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Fridrich Falcký v zrcadle letákové publicistiky