Gagarin - Byl první?

Kód: 7376277

Úplný název:

Gagarin - Byl první? (Toufar Pavel):

Autor a popis:

Toufar Pavel, Olympia, 276 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
153 Kč (219 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

TAJNÉ ARCHIVY SE OTEVŘELY!
Před padesáti lety vylétl první člověk do vesmíru …

Už za svého života se Jurij Gagarin stal symbolem dobývání vesmíru. Prožil intenzívní, ale velice krátký život. Jeho tragický předčasný konec je spojován s jedním z velkých otazníků naší doby. Záměrně nedostatečně nebo možná pouze hrubě nedbale šetřené příčiny leteckého neštěstí dodnes vyvolávají mnohé spekulace. Mluví se proto dokonce o tom, že Jurij Gagarin měl zahynout při neúspěšném pokusu o svůj druhý kosmický let a navždy se stal zajatcem vesmíru. Rekonstrukce posledních dnů, hodin i minut, které předcházely jeho historickému prvnímu kosmickému letu, odhaluje utajované problémy a slabiny sovětské kosmonautiky.
Za kulisami pomíjivého pozlátka propagandistické slávy jsou skryta osobní dramata, pomluvy, protekce a nenávisti, příběhy lidské slabosti i hrubých prohřešků. Většinou jde o strhující příběhy. A podle kremelských cenzorů měly zůstat navždy zapomenuty.
Pavel Toufar popisuje poutavým způsobem okolnosti Gagarinova osudu a odhaluje mnohá donedávna přísně ukrývaná tajemství, jak se skutečně odehrála a nikoli tak, jak byla zkrášlena a upravována kremelskou cenzurou. Jeho kniha je nejpřesnějším a nejzasvěcenějším popisem přípravy startu prvního kosmonauta světa, průběhu jeho legendárního kosmického letu i pozoruhodných zákulisních událostí s tím spojených, který byl až dosud publikován.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Gagarin - Byl první? do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Gagarin - Byl první?.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Gagarin - Byl první? (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Gagarin - Byl první? bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Gagarin - Byl první? doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu