Gangsterova přítelkyně

Kód: 7473434

Úplný název:

Gangsterova přítelkyně (Ramqvistová Karolina):

Autor a popis:

Ramqvistová Karolina, Kniha Zlín, 288 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
273 Kč (369 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Než John toho rána vyrazil, vzal si na sebe novou teplákovou soupravu a nové běžecké boty, Karin dostala mobil s dobíjecí kartou. Oděv i hovory, co nejdou vystopovat. Řekl „uvidíme se brzy,“ neřekl ale kdy.
Všichni, kteří byli před ním, tvrdili, že se o ni postarají, ale on jí koupil dům jako hrad. Tam na něj čeká a nemá dovoleno vycházet ven, zatímco on je zase venku „za prací“.
Co ji přitahuje na muži, jehož denním chlebem je násilí a zločin? Zatímco její přítelkyně se chtějí bavit, ona přemýšlí o tom, co jí žene, jakou cenu musí za vše platit a jestli se rozhodla skutečně správně. Střípky okolního světa jí připomínají, jaké to mohlo být. Gangsterova přítelkyně je zajímavá kniha z mnoha důvodů. Popisuje život v mezidobí, život nežitý skutečně naplno. Karin tráví mnoho času přemýšlením – o Johnovi, o svém dřívějším životě, o tom, jak dobrovolné bylo její rozhodnutí. Bylo opravdu dobrovolné?
Styl i tón vyprávění jsou sice umírněné, ale pod povrchem to vře. Zlost se ven nedostane, pocity se nedávají na odiv, vše musí zůstat skryto, jde o to neztratit tvář. Karininy přítelkyně nejsou zvlášť sympatické, ale jejich podobně smutný úděl vzbuzuje soucit. Ani ony nemají na výběr. Největší oporu tak Karin nachází v manželce hlavního hrdiny Scorseseho filmu Mafiáni, Karen, s kterou se neustále srovnává a jíž bere jako svůj vzor.

Nahlédnout do Gangsterova přítelkyně Nahlédnout do Gangsterova přítelkyně

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Gangsterova přítelkyně do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Gangsterova přítelkyně.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Gangsterova přítelkyně (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Gangsterova přítelkyně bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Gangsterova přítelkyně doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Gangsterova přítelkyně